Вражаючий лайт-арт: всесвітньо відомий митець готує сюрприз для фестивалю OPERAFEST TULCHYN

12:10
Автор: Vежа
Become a Patron!

Менш ніж за два тижні на Вінниччині відбудеться міжнародний “OPERAFEST TULCHYN-2019”, в рамках якого знаменитий польський митець Ярослав Козяра влаштує для відвідувачів сюрприз – гігантську лайт-арт інсталяцію.

Нагадаємо, що “OPERAFEST TULCHYN-2019” відбудеться просто неба на території тульчинського Палацу Потоцьких і триватиме впродовж шести днів – з 4 по 9 червня.

За цей час глядачі побачать 12 грандіозних постановок та шоу, зокрема – культовий мюзикл “Танець вампірів”, концерт-шоу “Вогні Бродвею”, балети: “Історії у стилі танго”, “Собор Паризької Богоматері”, ексклюзивну прем’єру від Польської Королівської опери та інші видовищні шоу від понад 700 артистів з України, Польщі, Німеччини та США.

Організатори фестивалю також повідомили, що “OPERAFEST TULCHYN-2019” здивує відвідувачів не менш вражаючою візуальною програмою: новими селфі-зонами, численними майстер-класами та виставками.

Але найголовнішим сюрпризом стане гігантська світлова інсталяція просторових об’єктів, яку спеціально для фестивалю створить всесвітньо відомий митець із Польщі Ярослав Козяра. Щоправда деталей організатори не розкривають.

– Ярослав Козяра має свій власний унікальний і дуже впізнаваний стиль, – розповів Олександр Никитюк, куратор візуальної програми фестивалю. – Загальною рисою його проектів є новаторська провокація як у візуальній, так і у змістовній формі. Він вважає, що “не можна обмежувати себе у мистецтві”, тому творить в абсолютно різних жанрах: за допомогою живопису і фотографії, театральної сценографії і графічного дизайну, ленд-арту і перформансів.

Організатори зазначають, що ім’я Ярослава Козяри знає весь мистецький світ – від Японії і США до країн Європи, а створені ним гігантські ленд-арт композиції (площею в кілька гектарів): силуетів риб, бджіл, жаби, журавля та інших істот – прикрашають поля і аеродроми як у рідній Польщі, так і за її межами.

Зокрема у 2008 році митець створив величезні “зелені риби”на кордоні України та Польщі, продемонструвавши таким чином, що мистецтво і природа непідвладні межам, які встановила людина.

У повідомленні також йдеться, що Ярослав Козяра широко відомий своїми нетрадиційними художніми проектами – величезними палаючими конструкціями. А ще – він досягнув шаленого успіху й у сценографії: створює унікальні проекти для Великого театру у Варшаві й Люблінського театру ляльок, а також організував десятки перформансів і виставок у Польщі, Франції, Бельгії, Німеччині, Україні та Чехії.

З 2010 року Ярослав Козяра є викладачем графічного дизайну і серіографії Університету Марії Склодовської-Кюрі у Любліні. Особливо користуюся попитом його дизайнерські роботи для багатьох всесвітньо відомих виконавців і музичних гуртів: “Morecheeba”, “Tricky”, Jimi Tenor, Metthew Herbert, “Ayo” та інших.

Також Ярослав Козяра створив яскравий образ для популярної польської групи “Voo Voo”: саме він – автор численних графічних оригінальних проектів для альбомів CD і обкладинок книг, плакатів, логотипів, а також всієї візуальної ідентифікації групи.

Раніше в Україні Ярослав Козяра створював лише ленд-арт проекти. А завдяки підтримці Польського інституту у Києві, Генерального консульства республіки Польща і холдингу МХП у Вінниці, саме на “OPERAFEST TULCHYN 2019” можна буде вперше в Україні побачити його інноваційний лайт-арт.

Вхід на територію фестивалю буде вільним для всіх. Крім того під час  “OPERAFEST TULCHYN” з Вінниці до Тульчина ходитимуть автобусні “чартери”, на які можна записатися до 6 червня.

Інформаційні центри “OPERAFEST TULCHYN” працюють у Вінниці за адресами: вулиця Театральна, 15 (1 поверх) та вулиця Соборна, 7; а в Тульчині – вулиця Незалежності, 8. Довідка за телефонами: (0432) 690 025 та (096) 040 66 86, а також на офіційному сайті фестивалю.

Фото надані організаторами фестивалю

Читайте також: Цьогорічний OperaFest Tulchyn-2019 буде шестиденним та з оновленим простором фестивалю 

Читайте також: Приїхали з враженнями: чим здивував і розчарував OperaFest Tulchyn-2018

Читайте також: Палац Потоцьких у Тульчині хочуть перетворити на готель

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.