Володимир Гройсман у Вінниці зробив “надійний вибір”, а мер Сергій Моргунов проголосував “за децентралізацію”. ФОТО

14:12
Автор: Андрій Качор
Become a Patron!

Сьогодні по обіді свої голоси на парламентських виборах у Вінниці віддали міський голова Сергій Моргунов та Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман. 

Так, Сергій Моргунов голосував на дільниці в школі №36 у Пирогова. Мер Вінниці прибув на виборчу дільницю разом зі своєю дружиною. Як і всі виборці, вони очікували в невеликій черзі, аби отримати виборчий бюлетень. Після виходу з кабінки для голосування, міський голова з дружиною одночасно вкинули бюлетені до урн для голосування.

На виході з дільниці Сергій Моргунов прокоментував свій вибір для журналістів:

“Голосував за продовження децентралізації, за продовження тих системних змін, які розпочалися три-чотири роки тому. Для держави нашої зараз це дуже важливо.

Тому голосував за стабільність у Верховній Раді, тому що це дуже важливо зараз для утвердження  національної незалежності та територіальної цілісності. Голосував за фахових людей.

Дуже мало ще було часу для того, щоб Україна відчула зміни реально в кожній домівці та в кожній сім’ї. Але я думаю, що Україна не стояла цих п’ять років (на місці), вона набагато краще виглядає з економічної точки зору та в контексті впровадження реформ, ніж в 2014 році. Я думаю, що вінничани могли відзначити ті зміни в місті, що сталися за останні чотири роки завдяки реформі децентралізації”.

 

Відповідаючи на запитання про те, яким буде новий склад парламенту – кращим чи гіршим за нинішній, міський голова відповів прагматично:

– Я думаю, що досить тяжко прогнозувати, наскільки він буде кращим. Який буде парламент – залежить від самих українців, наскільки вони свідомо та серйозно будуть підходити до вибору тих чи інших партій та їхніх представників. Перш за все це мають бути професіонали, це мають бути люди слова, це мають бути люди, які будуть займатися конкретною законотворчою діяльністю заради розвитку держави, – сказав мер Вінниці.

Відповідаючи на запитання про можливість дочасних місцевих виборів, Сергій Моргунов зазначив, що “з точки зору Конституції вони неможливі. З точки зору доцільності – теж”.

– Потрібно зрозуміти, за якою системою вони відбуватимуться. З одного боку вже прийнято новий виборчий кодекс, але водночас Міністерство регіонального розвитку наразі розробляє нову концепцію, що стосується укрупнення районів і, на мою думку, слід ці всі процеси спершу завершити, що стосуються адміністративної територіальної реформи в межах того чи іншого регіону. І вже наступні місцеві вибори проводити за новою системою виборчого законодавства.

А відбутися вони можуть і восени і весною, якщо ми говоримо про 2020 рік. А що стосується 2019-го: якщо новообраний парламент встигне здійснити ці зміни, якщо буде відповідне законодавство і будуть ухвалені відповідні зміни в бюджет щодо забезпечення цих виборів, значить тоді вони будуть в 2019. Жодних проблем в цьому немає в контексті того, як буде жити територіальна громада в наступні п’ять років.

Очільник українського уряду Володимир Гройсман прийшов на дільницю в школі №10 також зі своєю дружиною в піднесеному настрої. На вході його зустрічали численні журналісти. Отримавши бюлетень, прем’єр-міністр на якусь мить затримався біля кабінки для голосування, викликавши запитання однієї з журналісток:

– Думаєте?

– Я вже давно прийняв рішення. Що тут думати?

За тим Володимир Гройсман виступив з короткою промовою для журналістів, повідомивши, що зробив “надійний вибір”:

Сьогодні дуже важливий день в уже новітній історії нашої держави. Я розумію, що в людей є багато надій і дуже важливо, щоб кожні вибори приносили не просто надії, а надії, які потім реалізуються і люди отримають те, за що вони голосували. Тому я зробив абсолютно надійний вибір за майбутнє, за успіх України і можу сказати,  що сьогодні це дуже важливо для кожної людини: розуміти, що від кожного з нас залежить, яким буде завтра. Сьогодні у нас 21-ше, а 22-го є багато викликів, завдань, і треба бути здатними ці завдання вирішувати і наближати нас до спільного успіху.

Фото Марини Сербінович

Читайте також: Парламентські вибори 2019: інформаційний марафон. ОНОВЛЮЄТЬСЯ

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.