Якщо вигнали з дому з дитиною: «Дім Мами» на Вінниччині рятує породіль від вулиці

13:25
Автор: Vежа

Неподалік Вінниці уже більше року працює кризовий Центр для матерів та їхніх малюків. Тут можуть отримати допомогу ті жінки, які через різні життєві обставини не мають можливості повернутися додому разом із дітьми.

Як от вінничанка Сніжана, яка нещодавно народила третю дитину. Жінка постала перед вибором: відмовитися від доньки і повернутися додому. Такий ультиматум їй поставили батьки, як розповідає телеканал «Віта».

Кризовий центр тимчасового перебування мам з дітьми «Дім мама», що в Луці-Мелешківській, якраз і створений для того, аби допомагати жінкам у таких нелегких обставинах залишатися все-таки разом із дітьми. Такий прихисток для  Сніжани та її новонародженої доньки знайшла подруга вінничанки.

У Центрі для породіллі підготували кімнату з дитячим ліжечком, а небайдужі люди принесли речі першої необхідності.

  • Взагалі для мене це велике здивування, що люди просто так приносять подарунки дитині, переживають, підтримують, – каже Сніжана.

«Дім Мама» розрахований на 15 жінок з дітьми, де вони можуть проживати та харчуватися безкоштовно. Це можливо завдяки допомозі волонтерам, які до того ж і доглядають за дітьми. А мами натомість можуть приділити час для пошуків роботи та житла. Адже жінки перебувають в будинку тимчасово: лише до того часу, як малечі не виповниться півтора роки.

  • У нас мами з різними долями, – розповідає адміністраторка кризового центру «Дім Мама» Марина Хміль. – Наприклад, через насильство в сім’ї: тут живуть жінки, яких били чоловіки. А є випадки, коли просто нема куди дітися: народила, але ніхто не забирає, батьки поховані, немає де жити.

Фото головне – petra-pavla.church.ua