“Візьму ножиці і відріжу”: у Вінниці асистентка вчителя погрожувала дитині з інвалідністю. ВІДЕО

10:39
Автор: Vежа
Become a Patron!

У Вінницькій школі № 14 асистентка вчителя погрожувала хлопчику із синдромом Дауна “відрізати пі**ку”, якщо ще раз її “дістане”. Розслідування інциденту взяли під контроль Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України на захист прав дітей.

У виданні “На Парижі” повідомили, що це сталося ще 28 травня. Зазначається, що 12-річний хлопчик єдиний у закладі учень із синдромом Дауна. Зважаючи на діагноз дитини, протягом трьох років йому допомагає асистентка вчителя.

Як відомо, претензії у батьків школяра до асистентки виникли раніше. Вони скаржилися на те, що вважають ненормальним ставлення до сина, через що зокрема у класі встановили камеру відеоспостереження. Саме вона й зафіксувала те, як асистентка вчителя спершу попросила вийти дітей з класу, а потім проводила виховну роботу, погрожуючи учню відрізати геніталії ножицями.

Відео інциденту на своїй сторінці у “Фейсбук” кілька днів тому опублікувала й народна депутатка України з Вінниччини Ірина Борзова.

– “Зараз я тобі розкажу, як себе вести в школі. Стидобіще таке”. Цими словами почався “виховний” процес. Далі жінка почала погрожувати дитині і бити кулаком по столу: “Хто тебе навчив піску діставати. Я тобі зараз піс..у відріжу. Візьму ножиці і відріжу…”. Це знущання з погрозами, які жінка повторювала неоднократно, тривали кілька хвилин. Хлопчик плакав, ридав, казав “ні”, але “виховательку” це не спиняло, – описала ситуацію Ірина Борзова.

У виданні “На Парижі” зазначають, що батьки хлопчика вимагають негайного покарання педагогині та запевняють, що не вперше стикаються зі зневажливим ставленням до дитини.

– Мати хлопчика до нас зверталася ще весною, – пояснила журналістам ситуацію Оксана Яценко, директорка Департаменту освіти Вінницької міськради. – До школи ми направили інспекторку, яка відповідає за інклюзив. Після перевірки було надано висновок – на той час до асистентки особливих претензій не було. Але 28 травня сталося те, про що нині всі знають.

За словами директорки Департаменту, миттєво відреагувати на ситуацію складно “через особливості вітчизняного законодавства”: спершу директору школи потрібно отримати пояснення від асистентки вчителя. Таким є порядок. Однак жінка одразу після інциденту пішла на лікарняний, який тривав до 16 червня, а далі оформила відпустку на 56 днів.

– Запевняю, ситуація не залишиться без уваги, а співробітниця без покарання за непедагогічну поведінку. Якого саме покарання? Можливо або дисциплінарне стягнення, або звільнення. Є 30 діб на відповідну реакцію адміністрації школи після надання пояснень. Тільки так. Ніхто порушувати Трудовий кодекс не збирається, – зазначила посадовиця.

Щодо педагогині, яка опинилася у центрі скандалу, то зазначається, що на контакт з журналістами вона не йде.

Водночас на умовах анонімності журналісти поспілкувалися із батьком однієї з однокласниць.

З його слів, особливо дівчатка часто жаліються на хлопчика, який за їхніми словами, “полюбляє хизуватися своїм господарством”. Каже, що дітей це обурює. Він зазначає, що компроміс шукали, але не знайшли. Чоловік не захищає асистентку, а зізнається, що більше переймається станом доньки та її подружок, адже не вважає атмосферу у класі прийнятною та такою, що не травмує психіку школярів.

Розслідування кричущого випадку, що трапився 28 травня у вінницькій школі, беремо під контроль ТСК (Тимчасова слідча комісія Верховної Ради України – авт.) на захист прав дітей, – повідомила народна депутатка Ірина Борзова. – Також запрошую за круглий стіл батьків дітей з інвалідністю, громадські організації, щоб реально оцінити ситуацію у м. Вінниця та Вінницькій області з інклюзивною освітою дітей з інвалідністю. Та зрозуміти всю проблематику, над якою потрібно працювати.

Відео – facebook.com/borzova.iryna

Читайте також: Розгляд справи побиття волонтера вінницькими педагогами знову відклали: тепер змінили прокурора

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.