Розгляд справи побиття волонтера вінницькими педагогами знову відклали: тепер змінили прокурора

20:09
Автор: Катерина Дядюк
Become a Patron!

Судове засідання у справі вінницьких педагогів у черговий раз відклали. Причиною стало те, що сьогодні у кримінальному провадженні призначили нового прокурора. 

Сьогодні, 8 лютого, у Вінницькому міському суді мав відбутися розгляд справи педагогів, які у Вінниці біля “Макдональдсу” побили іноземного волонтера Фараса Аль Хурані та його неповнолітнього сина. Йдеться про Віталія Чукавіна та Андрія Дзядика, останній з яких раніше казав, що вважає жертвою себе, бо це “араб забажав крові”.

Скільки разів поспіль відкладали розгляд справи, порахувати важко. Перенесення засідання відбувається щонайменше сьомий раз поспіль – з початку осені. Про причини ми детально писали ТУТ. Востаннє, 9 грудня, засідання перенесли через те, що на нього не з’явилася більша частина учасників процесу. А сьогодні, 8 лютого, були присутні всі учасники, однак стало відомо про зміну прокурора: попередній, Жолинський, звільнився з органів прокуратури. Відтак, нова прокурорка Олена Александрова подала заяву з проханням надати їй можливість ознайомитися з матеріалами кримінального провадження. Зазначимо, що постанова про зміну прокурорів датується сьогоднішнім числом – 8 лютого 2021 року.

– З матеріалами кримінального провадження […] та матеріалами наглядового провадження я знайома. Однак у зв’язку з тим, що справа слухається протягом тривалого часу, у кримінальному провадженні прокурором уже було надано докази, тому вважаю, що з метою об’єктивного підтримання прокурором державного обвинувачення в даному кримінальному провадженні, прошу, відповідно до статті 317 Кримінально-процесуального кодексу України, надати можливість прокурору ознайомитися з матеріалами кримінального провадження з метою подальшого підтримання державного обвинувачення та визначення позиції щодо подальшого розгляду справи та висловлення своєї думки щодо клопотань учасників процесу, – зазначила Олена Александрова.

Зі слів судді Шидловського, це об’єктивна причина для перенесення засідання, адже кримінальне провадження розглядається протягом тривалого часу, розгляд справи йде до завершення, а обсяг матеріалів складає три томи. У зв’язку з цим розгляд справи відклали на 14 квітня.

Прокурор Жолинський

Сергій Павлюк, правозахисник постраждалої сторони, повідомив у коментарі Vежі, що наразі справа перебуває на стадії допиту свідків. Зі слів адвоката, їх декілька.

– Прокурор відмовився від свідків. Ми теж зняли їх: вони нам не потрібні. А сторона захисту, щоб затягнути справу, наполягає на їх допиті. Їх викликають, але вони не з’являються. Я думаю, що будемо цілий рік шукати цих свідків. Вони відомі, але в суд вони навряд чи прийдуть, – зазначив Сергій Павлюк.

Зауважимо, що обвинуваченим педагогам інкримінують статтю 296, тобто хуліганство. Андрій Дзядик проходить за частиною 3 (вона передбачає позбавлення волі на строк від 2 до 5 років), а Віталій Чукавін за частиною 2 (передбачає обмеження волі на строк до 5 років або позбавлення волі на строк до 4 років).

Суддя Шидловський

Як відомо, відповідно до класифікації злочинів, визначених у статті 12 Кримінального кодексу України (ККУ), злочини, передбачені частиною другою і третьою ст. 296 ККУ є нетяжкими злочинами. Тож відповідно до п.3 ч.1 ст.49 ККУ строк давнини для такого злочину складає п’ять років. Відтак особа звільняється від кримінальної відповідальності, якщо з дня вчинення нею кримінального правопорушення і до дня набрання вироком законної сили минули такі строки (стаття 49 ККУ). А цю справу, нагадаємо, розглядають вже більше двох з половиною років (сам конфлікт стався 4 липня 2018-го).

Як і попередні рази, сьогодні журналістів до зали не пустили “через карантинні обмеження”. Втім нам надали можливість через прес-секретаря залишити в залі суду увімкнений диктофон.

Постраждалий Фарас Аль Хурані

Нагадаємо, йдеться про випадок, що стався у Вінниці в липні 2018 року. Тоді двоє чоловіків – Віталій Чукавін та Андрій Дзядик, зробили зауваження громадянину з Еміратів за те, що той курив у недозволеному для цього місці.

Врешті, розмова переросла у бійку. Ферас Аль Хурані та його неповнолітній син (який намагався заступитись за батька) отримали серйозні тілесні ушкодження: у батька вибито три передні зуби, лікарі діагностували струс мозку, закриту черепно-мозкову травму, у нього пошкоджене перенісся, видно садна на тілі. У його 16-річного сина також струс мозку, синець на шиї і психологічна травма.

 

Пізніше у розмові з місцевим активістом Чукавін сказав, що сталася “звичайна бійка”. У цій же розмові чоловік апелює до арабської нації, яка нібито в Україні “веде себе неадекватно”, а в Європі “гвалтує на новий рік дівчат”. За словами пана Чукавіна, він “наказав громадянина, який вів себе неадекватно на нашій землі”.

Фото з архіву Vежі

Читайте також: “Араб забажав крові”: вінницький вчитель, який побив іноземця, вважає жертвою себе. ВІДЕО

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.