Вісім років позбавлення волі загрожує вінницькому кібершахраю, який незаконно привласнив майже 3,5 мільйона гривень

15:54
Автор: Vежа
Become a Patron!

У Вінниці 31-річний чоловік незаконно поширював на хакерських форумах шкідливі програми для операційної системи Android. Внаслідок кібершахрайства він незаконно набув та легалізував майже 3,5 мільйона гривень. 

Як повідомляє Вінницька обласна прокуратура, вінничанин має спеціальні знання в галузі розробки та використання програмного забезпечення. Тож упродовж 2021-2022 років незаконно поширював на тіньових (хакерських) форумах шкідливі програми для операційної системи Android.

До цього залучав співучасників і здійснював «фішинг» (електронне шахрайство) задля крадіжки персональних даних клієнтів закордонних банків та займався виведенням коштів у криптовалюті.

Як наслідок, йому вдалось незаконно набути та легалізувати майже 3,5 мільйона гривень. Він їх витратив на власні потреби, зокрема, придбання транспортних засобів преміумкласу.

За клопотанням прокурора суд наклав арешт на автомобіль марки MERCEDES для подальшої спеціальної конфіскації. Наразі застосовано запобіжний захід щодо підозрюваного у вигляді тримання під вартою з альтернативою внесення застави в розмірі 2 мільйони гривень. Йому загрожує позбавлення волі на строк до восьми років з конфіскацією майна.

Фото – Вінницька обласна прокуратура