Компанія “Вінницягаз” на екстреній прес-конференції 21 березня у Вінниці пояснила свою позицію щодо можливого нарахування штрафу підприємству за нібито неправомірні, майже стомільйонні, нарахування споживачам Вінниччини.
Так, технічний директор компанії Володимир Білаш пояснив, що подібні нарахування споживачам зумовлені проблемами самого газового ринку України. З його слів, подібні тарифи виникли зокрема й через значні втрати природного газу під час транспортування та ремонтних робіт на газових мережах.
За словами Білаша, на підприємство справді приїздила комісія НКРЄ, яка перевірила діяльність “Вінницягаз” та склала відповідний акт про порушення. “Ми цей акт підписали із запереченнями, що не визнаємо такого висновку та будемо оскаржувати його згідно із законодавством. Комісія з цього питання засідатиме лише 22 березня, ми сподіваємося на справедливе рішення. Тому некоректно зараз говорити, нібито когось вже оштрафують”, – стверджує технічний директор.
За його словами, головна проблема – це не врегульоване питання розміру нормативних втрат газу під час транспортування. За словами Білаша, для “Вінницягаз” такі втрати профільним міністерством визначені в обсязі близько 48 мільйонів кубометрів за рік – на 60% менші від потреби підприємства. Відповідно компанія не має іншого вибору, як здійснювати ці нарахування.
– Лише згідно з однієї методики вирахування втрат, навіть за ідеального стану мереж, розмір виробничо-технологічних втрат для “Вінницягаз” визначений на рівні 54 мільйонів кубічних метрів газу. А ще є втрати під час ремонтних та профілактичних робіт, коли газ “стравлюється” в атмосферу. Окрім того почастішали крадіжки газу та незаконні врізки в мережу, – повідомив Білаш та зазначив, що в 2019 році “Вінницягаз” очікує планових збитків в сумі 333 мільйонів гривень.
Пояснюючи проблеми підприємства, технічний директор також вказує на вдвічі нижчу зарплатню працівників “Вінницягаз” у порівнянні з середньою зарплатою на Вінниччині, а відтак – масовий відтік робочих кадрів. Це накладається на проблему сильної зношеності мереж, яка становить 40%, при тому що наявний тариф розраховується при умовах, що мережі перебувають в ідеальному стані.
За словами Володимира Білаша, він не розуміє, чому в країнах Європи тариф за транспортування газу складає долю близько 37-38% і його сплачують споживачі згідно з показниками лічильників, а в Україні цей тариф – всього 8%.
Відтак у “Вінницягаз” пояснюють, що не визнаватимуть штраф і будуть його оскаржувати: “платити нам все одно нема звідки”. Коментуючи повідомлення прокуратури про нібито “оборудку” газовиків в розмірі 98 мільйонів гривень, Білаш зазначив, що на підприємстві досі не бачили кримінальних проваджень та не розуміє, в чому їх звинувачують. “В будь-якому випадку це ж не означає, що хтось поклав ці кошти в кишеню. Адже близько 90% цих платежів ідуть на рахунку НАК “Нафтогаз-Україна”, – заявив Білаш.
Дякуємо!
Тепер редактори знають.