Вінниця придбає 2000 швидких тестів на коронавірус

10:36
Автор: Дар'я Гоц
Become a Patron!

Депутати Вінницької міської ради сьогодні, 18 березня, ухвалили рішення про придбання швидких тестів на коронавірус, грип та додаткове медичне устаткування. 

Так, передбачають виділення додаткових коштів для придбання 2000 швидких тестів на коронавірус, 1000 експрес-тестів на грип. Також мають придбати 12 тисяч комплектів медичного одягу для лікарів-інфекціоністів, 20 костюмів високого захисту (один такий костюм коштує 27 тисяч гривень).

Також придбають 350 літрів антисептиків для рук, 450 літрів дезінфікуючих засобів для приміщень. Передбачено також придбати апарати штучної вентиляції легень.

– Вношу пропозицію, щоб ми передбачили ресурс на закупівлю не менше 20 ШВЛ для нашого інфекційного відділення,  тому що фактично на кожне ліжкомісце має бути один ШВЛ, – зазначив міський голова Сергій Моргунов. – Ми на сьогодні замовили 10 ШВЛ, досить велика проблема їхньої поставки, враховуючи, що на сьогодні великий дефіцит у всьому світі. Вношу пропозицію передбачити ресурс ще на 10 апаратів. Буде потреба – купимо, не буде – внесемо відповідні зміни до бюджету і повернемо ці кошти на інші потреби.

Це рішення також передбачає надання надбавки медичним працівникам.

Загалом на все передбачено близько 50 мільйонів гривень.

– На сьогодні у нас резервний фонд згідно з законодавством 24 мільйони гривень. Ми передбачаємо цим рішенням близько 50 мільйонів. Фактично ми згортаємо багато програм, які ми приймали. НЕ забувайте, що надходження до бюджету за ці два місяці будуть скорочені мінімум на 60 мільйонів гривень. До цих викликів ми теж повинні бути готовими. Але на сьогодні ми робимо саме ті заходи, які необхідні для боротьби з коронавірусом. Сьогодні держава виділила 100 мільйонів на всю країну, а одне лише місто Вінниця – 50 мільйонів. Фактично все навантаження по боротьбі з коронавірусом лягає на місцеві бюджети.

– Транспорт сьогодні необхідно забезпечити й дотувати додатково. Тому що ми повинні забезпечити транспорт у повному об’ємі, щоб не було більше скупчення людей, ніж 10 осіб. А за це хто буде платити? Місцеві бюджети, шановні. Ми на сьогодні у досить складній ситуації, але повинні сконсолідувати всі наші зусилля на боротьбу з коронавірусом, тому що безпека людей – найважливіше. До цього треба віднестись досить серйозно, а не так, як це було в Італії на початку. Нам необхідно додатково передбачити ресурси на  дезінфекцію того ж громадського транспорту, – додав міський голова.

– Найголовніше – маски, респіратори – великий дефіцит сьогодні. От мені пишуть у Фейсбуці: “Чому немає масок?” Їх реально немає. Ми сьогодні робимо замовлення і повинні пошити й на потреби сьогоднішні, й в резерві не менше 150 тисяч залишити на майбутнє.

Рішенням також передбачили придбання дезінфекційних засобів для обробки під’їздів. За словами  очільника міста, вже двічі обробили всі 5490 під’їздів. Сьогодні, 18 березня, планується третя обробка.

Читайте також: 5 тисяч лікарям, 3 – медсестрам: міськрада ухвалила рішення про надбавки медикам. ВІДЕО

Читайте також: На Вінниччині запрацює “гаряча лінія” з немедичних питань щодо коронавірусу

Читайте також: На Вінниччині зафіксовані нові підозри на коронавірус. ВІДЕО

 

 

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.