Вінниця отримала 50 тисяч євро з Литви і гуманітарну допомогу з Польщі

21:32
Автор: Vежа
Become a Patron!

У зв’язку з російсько-українською війною Вінниця отримує гуманітарну допомогу з Польщі і Литви: гроші, харчові продукти, медикаменти, засоби гігієни… А також  допомагає іншим регіонам України, відправляючи тонни гуманітарної допомоги.

Про це повідомили 4 березня під час вечірнього брифінгу керівництва міста й області.

Допомога Вінниці

Що стосується Вінниці, то міський голова Сергій Моргунов, повідомив, що місту перерахували 50 тисяч євро з Паневежиса (місто у Литві авт.). Також з міста Ополе (Польща) до Вінниці доставили дві тонни засобів гігієни, медикаментів і продуктів. Крім цього вінничани, які проживають у Вроцлаві, заснували там фундацію “Разом”, і до Вінниці вже прибула одна тонна допомоги: медикаменти, дитяче харчування і засоби гігієни.

Сергій Борзов, голова обласної військово-цивільної адміністрації, додав, що сьогодні вночі має надійти гуманітарний вантаж від регіона-партнера у Польщі – Свєнтокшиського воєводства. А наступного тижня очікується гуманітарна допомога, або надходження коштів від регіона-партнера з Чехії.

Харків отримав гуманітарну допомогу від вінничан. Фото – vmr.gov.ua

Допомога від Вінниці

Вінницька область також формує гуманітарні вантажі, допомагаючи іншим регіонам України. Мер Вінниці розповів, що за останню добу гуманітарну допомогу вже доставили у Харків, Київ і Одесу. Зокрема у Харків, як повідомили на сайті Вінницької міської ради, вінничани зібрали понад 25 тонн гуманітарного вантажу: продукти (овочі, борошно, олія, крупи, м’ясна продукція), медикаменти першої необхідності (антибіотики, кровоспинні препарати тощо) і засоби особистої гігієни.

– І завантажили ще в одне із наших міст по залізниці відповідну гуманітарну допомогу. Організували підтримку військових частин, які воюють у різних частинах України: на півдні, на сході і на півночі, – розповів Сергій Моргунов.

А Вячеслав Соколовий, голова Вінницької обласної ради, додав, що  зараз формується великий вантаж до Чернігова і до Сум. 

– В цьому активну участь беруть всі без винятку: і громадяни, і волонтери, і органи місцевого самоврядування і виконавчої влади. Тому ось така спільність усіх, активність і розуміння потреб людей дозволяє допомагати як постраждалим у тих регіонах, де відбуваються воєнні дії, так і підтримка військових частин Збройних Сил України, – зазначив Вячеслав Соколовий. 

Також відомо, що фонд громади “Подільська громада” отримав на сьогодні вже 21,6 мільйона гривень благодійної допомоги. І вже на 6 мільйонів гривень, як зазначив мер Вінниці, придбали необхідне обладнання, дизпаливо і так далі. 

Фото – vmr.gov.ua
Відео – facebook.com/borzov.s.s

Читайте також: З румунського міста Сучава Вінниці передали тонну медикаментів

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.