“Вінниця – не фонтан?”: на каналі “УкрЮтюбПроєкт” вийшов випуск про крафтових виробників міста. ВІДЕО

16:58
Автор: Катерина Дядюк
Become a Patron!

На каналі “УкрЮтюбПроєкт” вийшов сьомий випуск шоу “Крафтові мандри”. У ньому відомий український ведучий Євген Синельников розповідає про Вінницю: про місцевих майстрів, їхні скандинавські стільці, керамічні вироби, європейську ферму та навіть порошок із грибів.

Випуск “Крафтових мандрів” про Вінницю став сьомим. Раніше на ютуб-каналі вийшли сюжети про Бессарабію, Таврію, Галичину, Карпати, Полтаву і Буковину. Як розповів Євген Синельников, коли вони почали шукати контакти крафтярів, знайшли багато цікавих виробників саме у Вінниці, тож Вінницьку область вирішили залишити на потім.

Автори шоу кажуть, що Вінниця – це найкраще місто не лише для життя в Україні, а ще й для виготовлення крафту. І на відео це демонструють Ma Tsu/”Arrow of luck” (настінний декор), меблеве бюро “Kraska”, майстерня авторських ляльок “mMurmures”, керамістка Юлія Гушул“I Love Fruits” (виробник сушених фруктів, овочів та зелені), Рам (майстер виробів зі шкіри) та виробництво молочної продукції “Азорель”.

Чому крафтярі самі залюбки переїжджають у це місто? Як виготовляють настінний декор, кераміку і унікальний глиняний посуд? Які надзвичайно зручні та стильні стільці виготовляють? І чим вони кращі за фабричні? Як у Вінниці сушать фрукти і роблять порошок з буряка? Яких авторських ляльок можна зустрітися по всьому світу? А які незвичні вироби зі шкіри є витвором мистецтва? І наостанок навідаємося до європейської ферми з породистими французькими коровами і биками, дізнаємося, як їх оцінюють. І чому для розквіту держави кожний українець повинен якісно і відповідально виконувати свою роботу? Це варто бачити! – йдеться в описі до відео.

Нижче переповідаємо вміст відео.

Ma Tsu і його “Arrow of Luck”

Макс Цуркан (Ma Tsu) майже п’ять років займається виготовленням настінного декору і має власний бренд “Arrow of Luck” (стріла удачі). А почалося все з 15 дерев’яних дощок для стейків, які колись йому замовив друг для ресторану.

Макс Цуркан розповів, що коли був в Америці, то побачив, що стіни будинків там прикрашають речами, а не лише картинами та фото. Саме такі речі він і почав виготовляти: луки зі стрілами та макраме, великі дерев’яні черепи буйволів, декоративні дошки для серфінгу (як рамка для фото, таці тощо), чи бестселер дерев’яний місяць з макраме і пір’ям. 

 

Майстер виготовляє все у власному гаражі, де колись працював його батько, а продає вироби через світову платформу “Etsy”. Жартує що “наші люди не розуміють, навіщо так криво і так дорого”, тож попит на такі речі лише у США.

Зазначимо, що слово “craft” з англійської мови буквально перекладається, як “ремесло”. Тож крафтовими зазвичай називають абсолютно різні оригінальні вироби, які часто виготовлені руками майстрів та у невеликій кількості.

 

Меблеве бюро “Kraska”

Це меблеве бюро спеціалізується переважно на виготовленні стільців та крісел. Усе роблять вручну з твердих сортів деревини та п’ятьма етапами шліфування. Шкіру, як матеріал для оббивки, не використовують. 

Один зі співзасновників розповів, що довгий час жив у Донецьку, але у 2014 році довелося все кинути та швидко виїжджати. Це й стало поштовхом, щоб розпочати нову справу, про яку замислювався раніше. 

Перше виробництво ми почали у 2015 році… А зараз у нас з’явилося більше 50 моделей. І щомісяця в середньому робимо нову, – розповів підприємець.

У “Kraska” кажуть, що виробляють меблі, які в першу чергу подобаються їм самим: мінімалістичний дизайн, скандинавський та індустріальний стилі. 

 

 

Майстерня авторських ляльок “mMurmures”

Читачі Vежі вже знайомі з Анастасією та Анатолієм, які займаються виготовленням фантастичних колекційних іграшок, прикрас, скриньок та багатьох інших речей.

Їхня майстерня досить невелика і займає одну кімнату у квартирі. Тому в наявності майстри практично нічого не тримають й вироби одразу відправляють замовникам по всьому світу: у США, Австралію, Швецію…

Хоча сторінка магазину у соціальних мережах існує з 2018 року, починалось все насправді близько 10 років тому. Анастасія розповідає, що їй завжди подобалось щось виготовляти. Спершу вона займалась прикрасами з епоксидної смоли, але згодом, разом з Анатолієм, розширили межі творчості та асортимент власних виробів. У парі кожен має свої функції: Анастасія переважно шиє та паяє, а Анатолій займається скульптурою. Детальніше про “mMurmures” – у матеріалі Vежі за ЦИМ посиланням.

 

 

“I Love Fruits”

“I Love Fruits” це  виробник сушених фруктів, овочів та зелені, вирощених в Україні, а також фрутофет, фруточаю, смаколиків, фруктових та овочевих порошків. 

Власниця бізнесу Ірина показала “Крафтовим мандрам” виробництво і те, як сушать фрукти. Наприклад, лимони спершу миють, ріжуть на тоненькі шматочки та викладають на дека. Потім їх ставлять на 8-12 годин у сушильну шафу з мінімальною температурою (близько 40 градусів). Так само сушать ягоди, овочі, зелень і навіть гриби. 

Крім цього у “I love fruits” роблять пастилу та фруктові цукерки (з сушених фруктів та без додавання цукру). Дещо потім перебивають в порошки, що зараз дуже актуально: їх використовують у пекарнях і в кондитерській галузі (навіть з буряка). А, наприклад, перетерті таким чином шампіньйони дуже смачно додавати у суп, каже Ірина. 

За місяць на підприємстві можуть зробити 500 кілограмів продукції, а можуть і тонну залежно від продукту. А контракти мають як в Україні, так і за кордоном.

 

 

Юлія Гушул, художниця і керамістка

Почалося з того, що я вчилася в Києво-Могилянській академії на програмуванні. Паралельно з навчанням працювала журналістом і редактором, потім головним редактором в київських виданнях глянцевих. Потім, коли повернулася у Вінницю через 10 років після життя в Києві, я ще працювала віддалено у виданнях, присвячених інтер’єру, дизайну і архітектурі. Але паралельно весь цей час я малювала. Почала малювати просто гуашшю як релакс, – розповіла Юлія Гушул у програмі “Крафтові мандри”. 

Зауважимо, що рік чи два тому Юлія Гушул разом із чоловіком Михайлом Діденком заснували у Вінниці керамічну майстерню “Ївга”, і час від часу влаштують майстер-класи для всіх охочих. 

З глини, наприклад, Юлія робить посуд (тарілки, чашки…) і прикраси. Але каже, що на відміну від чоловіка, “гончарити” на колі не вміє, тому усе робить найдревнішим способом руками з кругленького шматочка глини.


 

Євгену Синельникову майстриня пояснила, що вироби мають таке яскраве забарвлення тому, що розфарбовуються ангобами. Це фарби на основі білої глини, до якої додається пігмент. Це все змішується і малюється по сирому виробу. А готовий виріб, наприклад посуд, покривається прозорою поливою, тож є цілком функціональним.

 

Рам, майстер виробів зі шкіри

Рам приїхав до України з Ізраїлю й останні шість років мешкає у Вінниці. Щодо бізнесу, то у цій індустрії він працює вже 25 років. Каже, що почав це як хобі: зробив для себе один браслет. Але йому почали замовляти подібні, і він перетворив це у додатковий заробіток, а пізніше відкрив бізнес.

– Я побачив, що всім подобається те, що ми робимо, і сказав: “треба відкривати бізнес (десь там, де це дешево)”. Моя дружина з України, і вона сказала: “поїхали до України”. В неї була родина в Сімферополі, в Криму, тож ми поїхали туди, і там все почали: дуже, дуже, і дуже складно, – розповів Рам.

– Тут інша ментальність. Але все було добре до початку російської окупації. У нас не залишилося вибору окрім як все вивезти, і ми раптово опинились тут. Ми хотіли жити десь між Києвом та Львовом… Ми тут просто зупинились перепочити, і знайшли ось це місце для роботи. І я сказав “окей, якщо це наша вдача, залишаємось тут”.

 

Наразі Рам виготовляє годинники: купує циферблати і робить дизайн браслетів (класичні, в армійському стилі тощо). Каже, що за таку роботу вони недорогі – від 60 до 120 доларів.

Крім цього шиє сумки з італійської шкіри та мінімалістичним дизайном, а також секс-аксесуари. Усе це виготовляється вручну, але за допомогою прес машини, машини для різання ременів, швейних машинок тощо.

 

Молочна продукція “Азорель”

Власник підприємства Сергій Дашко у програмі “Крафтові мандри” розповів, що все було збудоване у чистому полі: у 2008 році там з’явилися ферми, а ще через рік заснували компанію “Азорель”.

Зазначимо, що виробничі потужності підприємства розташовані в с. Мухівці, Немирівського району з повністю завершеним циклом виробництва: від власних площ для вирощування кормів до сучасного обладнання з перероблення молока. Там виготовляють кефіри, йогурти, три види сирів та багато іншого. Асортимент – близько 40 одиниць продукції.

На фермі у корів є вільний доступ до їжі та води зі свердловини. Вони гуляють на вулиці, а дояться в окремому приміщенні з п’ятьма доїльними апаратами.

На сайті підприємства йдеться, що хоча воно і немає сертифіката органічної продукції, але виробництво молока і молочної продукції атестоване відповідно до Закону України “Про молоко та молочні продукти” ще у 2011 році. Також зазначається, що компанія має формат сімейної ферми за європейськими зразками, і що на сьогодні чисельність дійного стада сягає 80 голів, які дають більше однієї тони молока на добу.

В нас головна ідея високотехнологічне виробництво, яке ми робимо на базі поєднання традиційних домашніх технологій і сучасних, розповів Сергій Дашко.

УкрЮтюбПроєкт це розважальні шоу українською мовою від режисера і телеведучого Євгена Синельникова та Муса (Сергія Гулейкова, екс-продюсера телевізійного тревел-шоу “Орел і решка” – авт). Зараз на каналі виходить гумористична вікторина “Хто Зна Шоу”, огляд ютюб-каналів “Програма про Ютюб”, кулінарне шоу “Перший Раз”, вулична вікторина “Хто Знає?” і романтична вікторина “Варіанти”.
_
– Російськомовні хлопці вирішили, що треба привчати себе і глядача розмовляти українською. Ми шукаємо свого глядача і експериментуємо з форматами. Любимо гумор та цікаві факти, тому наші шоу пізнавальні та веселі, – йдеться в описі ютуб-каналу.

Відео – УкрЮтюбПроєкт

Читайте також: «Зроблено у Вінниці»: про крафтових виробників міста та де їх знайти. ФОТО

Читайте також: Солодке “Intermezzo”, гостра “точка G” і пахуче Kozzzimonі: які оригінальні продукти можна знайти у Вінниці. ФОТО

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.