Вінниця 90 років тому: в Мережі опублікували відео відкриття музею Коцюбинського у Вінниці. ВІДЕО

16:20
Автор: Vежа

Центр історії Вінниці в межах проекту #fridaymovie опублікував нове історичне відео про давню Вінницю.

Ідеться про кінохроніку 1927 року, на якій зафіксоване відкриття музею Коцюбинського на одноіменному вінницькому проспекті.

Зокрема на відео можна побачити виступ “батька” історії Вінниці, тодішнього секретаря комісії з увічнення письменника Валентина Отамановського: учасника бою під Крутами, репресованого радянською владою вже за кілька років після цієї зйомки.

Також у кінохроніці присутній рідний брат Михайла Коцюбинського – Хома.

У Центрі історії Вінниці зазначають, що “Первинно відео було без звуку, але розкішна композиція Клода Дебюссі “Інтермеццо” доповнює атмосферу тієї непростої, але особливої доби”.

Уперше відео було продемонстровано на відзначенні 90-річного ювілею від дня створення музею Коцюбинського у Вінниці і лише сьогодні було опубліковано у вільному доступі.

Нагадаємо, що минулої пятниці Центрі історії Вінниці опублікував відео про Вінницю 1948 року, де показано будівництво міського театру, як тоді виглядав Південний Буг та Центральний міський парк. Детальніше про це читайте та дивіться у матеріалі “По-новому живуть тепер Вінничани”: в Мережі показали кінохроніку Вінниці 1948 року”