Нові заводи та розширення великих виробництв, створення інноваційно-технологічного парку, 20 кілометрів нових велодоріжок, реконструкція аеропорту, будівництво Центру обробки даних та очищення озер і малих річок. А ще – створення міського бренду та маркетингової стратегії Вінниці.
На наступний рік Вінниця запланувала наростити оберти реконструкцій, будівництв, інфраструктурного та маркетингового розитку. Що саме мають зробити в місті наступного року – читайте нижче на Vежі.
15 грудня, у міській раді відбулось громадське обговорення проекту соціально-економічного розвитку на 2018 рік. У п’ятницю ввечері послухати про плани мерії на розвиток Вінниці і благополуччя вінничан прийшли не лише активні містяни, а й депутати міської ради та очільники департаментів.
У міській раді порахували, що бюджет Вінниці на 2018 рік становитиме 4 мільярди 728 мільйонів гривень. Ці кошти підуть на розвиток декількох сфер, зокрема:
- охорона здоров’я – майже 348 мільйонів
- освіта – 1 мільярд 35 мільйонів
- соціальний захист населення – 1,5 мільярд
- культура – 36,8 мільйонів
- спорт – 36 мільйонів
- житлово-комунальне господарство – майже 168,5 мільйонів.
Детальніше із проектом бюджету Вінниці на 2018 рік можна ознайомитися на сайті міської ради.
Окрім бюджету, вінницькі чиновники також розробили ще один важливий документ – економічного і соціального розвитку м. Вінниці на 2018 рік.
- Проектом передбачається реалізовувати заходи, які спрямовуються на подальший розвиток Вінниці як сучасного та європейського міста та підвищення добробуту мешканців, – зауважив заступник міського голови Владислав Скальський.
Згідно із програмою, міська влада має досить амбітні плани на наступний рік.
Щодо підприємств міста, то наступного року у Вінниці їх стане дещо більше: запрацює перша черга заводу «UBC Group», а також запуститься виробництво електроджгутів для автомобілів на ДП «Електричні системи». Окрім цього, передбачається ввести перший етап інвестиційного проекту ТОВ «Аграна Фрут Україна», завершити реконструкцію та розширити виробництво на ТОВ «Барлінек Інвест», а також розпочати реалізацію Меморандуму про співпрацю з компанією «Sumitomo Corp». За прогнозами, це дозволить забезпечити робочими місцями близько двох тисяч вінничан.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Іноземці інвестували у Вінницю понад $100 мільйонів за рік
У Вінниці збираються реконструювати частину приміщення на вул. 600-річчя, 21, щоб розмістити там Вінницький інноваційно-технологічний парк. Місцевому бізнесу також має допомогти часткова компенсація відсотків за залученими кредитами за рахунок міського бюджету.
- Буде опрацьовано питання створення Вінницької туристичної асоціації. З метою додаткового просування міста на національному та міжнародному ринках планується завершити Маркетингову стратегії та розробити бренд міста, – додав директор департаменту економіки та інвестицій Віталій Погосян.
Якщо ж говорити про вже існуючі у Вінниці об’єкти, то у місті продовжать капітально ремонтувати зупинки громадського транспорту (до речі, лише цьогоріч у місті оновили 50 зупинок), паркувальних зон, заплановано облаштувати 20 кілометрів велодоріжок. Вінницька транспортна компанія має модернізувати 2 трамвайних вагони, капітально відремонтувати 4 автобуси та придбати ще 5.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Нова транспортна Вінниця: у міськраді показали Програму розвитку транспорту до 2023 року
Протягом 2018-го року триватиме удосконалення мережі зовнішнього освітлення, будівництво дитячих та спортивних майданчиків в мікрорайонах міста, в тому числі з залученням коштів інвесторів. До речі, про екологію також подбають – очистять малі річки та озера (п. П’ятничанка, озеро П’ятничанського парку, приведуть до ладу зону благоустрою на вул. Ватутіна.
Однак, чи не найбільші зміни стосуватимуться сфери капітального будівництва, що на 2018 рік передбачає видатки у розмірі 543 794,465 гривень.
Після презентацій Наталії Луценко та Віталія Погосяна у присутніх виникло декілька питань, зокрема щодо того, коли ж нарешті завершиться будівництво Київського мосту. На це чиновники відповіли, що фактично відбувається не реконструкція, а будівництво нового мосту.
- Це доволі болюче питання для вінничан, але варто зазначити, що частина мосту вже реконструйована. Варто лише розуміти масштаб виконаних робіт. Попередні обстеження мосту були не досить точні і лише після початку робіт виявили значно більший відсоток зруйнованості мосту, – розповів Віталій Погосян. – Сьогодні рух по мосту відкритий. Але цей об’єкт ми робили спільно із державою, кошти ми почали отримувати лише в липні і на сьогодні ще не профінансовано близько п’яти мільйонів гривень. Тому у зв’язку з цими подіями ми перенесли роботи на наступний рік і заклали кошти у міському бюджеті. Гадаю, що наступного року це питання вже буде вирішено.
- Потрібно розуміти, що для того, щоб виконувати капітальний ремонт таких мостів, потрібно мати містобудівну індустрію в країні. Наш департамент капітального будівництва фактично збирав цю індустрію по всій Україні і масшатбність проекту дуже велика. Нормальна практика свідчить про те, що такий об’єм робіт потребує щонайменше 18 місяців при повному перекритті руху транспорту, – додав Владислав Скальський. – Запевняю вас, що наступного року, коли роботи будуть завершені, ви побачите абсолютно новий міст, з новою якістю пішохідних зон – він буде ширший, основні конструктивні елементи будуть фактично замінені і я впевнений в тому, що ця практика буде чи не найкращою в Україні.
Вінничан також цікавило, коли ж нарешті добудують школу на “Поділлі”, адже мікрорайон розвивається, але діти змушені відвідувати школи, які знаходяться далеко від їхніх домівок.
- Будівництво школи на “Поділлі” складає приблизно 150 мільйонів гривень і для міського бюджету ця сума є досить значною. Останні роки ми подаємо цей об’єкт на конкурс регіонального розвитку, щоб отримати можливітсь співфінансування. Цьогоріч ми заклали п’ять мільйонів гривень на школу і також сподіваємося на допомогу від держави, – відповів Віталій Погосян.
Ще декілька питань присутніх на слуханнях вінничан стосувались діяльності безпосередньо переліку об’єктів, які збираються відремонтувати і скільки це коштуватиме бюджету.
ЩО НОВОГО БУДУВАТИМУТЬ?
Будівництво лише об’єктів житлово-комунального господарства коштуватиме 263 924 667 гривень.
- Реконструкція житлового будинку з прибудовою та надбудовою по вул. П. Запорожця,4 в м. Вінниця – 52 654,834 гривень (кошти підприємств, організацій та населення)
- Будівництво житлового будинку по вул. Маяковського в м. Вінниця – 53 315,442 грн. (кошти підприємств, організацій та населення)
- Реконструкція площі по просп. Космонавтів (Костянтина Могилка) – 2 324,244 грн. (міський бюджет)
- Просп. Космонавтів (від вул. Келецької до вул. А. Первозванного) у м. Вінниці (третя черга) – реконструкція – 1 500,000 грн. (міський бюджет)
- Мостова споруда через р. Південний Буг по вул. Чорновола, м. Вінниця – реконструкція – 21 000,000 грн. (міський бюджет)
- Реконструкція головного входу ЦПКіВ ім. Горького по вул. Хлібна,1 в м. Вінниця – 9 550,000 грн. (міський бюджет)
- Нове будівництво огорожі навколо ЦПКіВ ім. Горького – 4 555,507 грн (міський бюджет)
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Велика реставрація Вінниці: за три роки у місті планують оновити дев’ять архітектурних пам’яток. ФОТО
- Будівництво комплексу по знешкодженню побутових відходів (на території Людавської сільської ради Жмеринського району Вінницької області) – 5 000,000 грн. (міський бюджет)
- Будівництво кладовища по вул. Сабарівське шосе – 5 602,161 грн. (міський бюджет)
- Нове будівництво водозабірних свердловин по місту (вул. А. Первозваного, вул. Стрілецька (сквер), вул. Пирогова (садиба Пирогова) – 1 600,000 грн (міський бюджет)
- Реконструкція вул. Замостянська (від вул. Стрілецька до проспекту Коцюбинського) – 20 867,043 грн. (міський бюджет)
- Реконструкція ділянки вул. Проектної 16 (від Немирівського шосе до перехрестя з вул. Проектною 12) (1 черга) (виготовлення проектної документації) – 11 955,000 грн. (міський бюджет)
- Також передбачено будівництво доріг по вул. Проектній, Верхарній, Зулінського, Гонти на загальну суму у 20,6 мільйонів гривень.
Без уваги не залишать заклади освіти. На їх реконструкцію, ремонт чи будівництво планують витратити 44 700,000 гривень.
- Будівництво загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів в житловому кварталі № 8 району “Поділля” – 5 000,000 грн (міський бюджет)
- Реконструкція будівлі комунального закладу “Дошкільний навчальний заклад №16 Вінницької міської ради” по вул. Миколи Зерова,12 – 500,000 (міський бюджет)
- Будівництво футбольне поля Палацу дітей та юнацтва по вул. Хмельницьке шосе,22 – 6 000,000 грн (міський бюджет)
- Реконструкція будівлі комунального закладу “Загальноосвітня школа ІІ-ІІІ ступенів № 8 Вінницької міської ради” по вул. Винниченка, 28 ( в т.ч. проектні роботи) – 3 000,000 грн (міський бюджет)
- Реконструкція спортивного майданчика загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів – гімназія №6 Вінницької міської ради по вул. Стрілецькій,12 – 300,000 грн (міський бюджет)
- Реконструкція спортивного ядра “Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №15 Вінницької міської ради” по вул. Келецька,62 (в т.ч. проектні роботи) – 300,000 грн (міський бюджет)
- А ось на термомодернізацію шкіл №33, №17, №5 і дитячих садочків №4 і №17 з міського бюджету загалом планують виділити 27,6 мільйонів.
- Придбання будівлі по вул.Черняховського,78 (82) в м. Вінниця під ДНЗ – 2000,000 грн. (міський бюджет)
Будівництво медичних установ та закладів коштуватиме 215 395 840 гривень.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Пінчук у Вінниці відкрив “Колиску надії” для передчасно народжених дітей. ФОТОРЕПОРТАЖ
- Будівництво Вінницького регіонального клінічного лікувально-діагностичного центру серцево-судинної патології по вул. Хмельницьке шосе – 3, 7 млн. грн. – з міського бюджету і ще 168 867,600 грн. як субвенція з держбюджету
- Добудова головного корпусу клінічної лікарні швидкої медичної допомоги по вул. Київська,68 – 35 000,000 грн. (міський бюджет)
- Реконструкція будівлі МКЛ №1 для розміщення рентген-операційного блоку з ангіографом по вул. Хмельницьке шосе, 96 – 5 000,000 грн. (міський бюджет)
- Реконструкція будівлі пологового будинку (термомодернізація) по вул.Маяковського,138 – 2 828,840 грн. (міський бюджет)
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Бійців АТО лікуватимуть квантами і лазерами та… в печерах: у Вінниці відкрили новий медичний заклад для військових
На будівництво інших об’єктів соціальної та виробничої інфраструктури комунальної власності планують передбачити 6 638,610 гривень.
- Реконструкція аеродрому КП “Аеропорт Вінниця” – 2 000,000 грн (міський бюджет)
- Реконструкція (термомодернізація) фасаду будівлі аеровокзалу КП “Аеропорт Вінниця” – 2 238,610 грн. (міський бюджет)
- Нове будівництво Центру обробки даних по вул. Р.Скалецького, 70 (в т.ч. проектні роботи) – 400,000 грн. (міський бюджет)
- Будівництво територіальної автоматизованої системи централізованого оповіщення населення м. Вінниця (в т.ч. проектні роботи) – 2000,000 грн. (міський бюджет)
На будівництво споруд, установ та закладів фізичної культури і спорту заплановано понад 13 мільйонів.
- Реконструкція приміщення спортивного комплексу по вул. Академіка Янгеля, 48 в м. Вінниця (в т.ч. проектні роботи) – 1 000,000 грн (з міського бюджету)
- Нове будівництво багатофункціональної спортивної арени по вул. Чехова – 10 000,000 грн. (з міського бюджету)
- Реконструкція приміщення МК ДЮСШ “Вінниця” по вул. Келецька, 94а в м. Вінниці – 2 134,748 грн. (міський бюджет)
Зрештою, присутні одноголосно погодилися як із бюджетом міста на наступний рік, так і з Програмуою соціально-економічного розвитку.
Тепер справа лишилась за депутатами міської ради, які також мають ухвалити проекти на найближчій сесії вже 22 грудня.
Дякуємо!
Тепер редактори знають.