Вінницький митрополит Симеон закликав представників МП перейти у Православну церкву України. ВІДЕО

20:47
Автор: Vежа
Become a Patron!

Митрополит Вінницький і Барський Симеон закликав представників церкви московського патріархату порвати з так званим “руським міром” і перейти у помісну автокефальну Православну церкву України.

Текст і відеозвернення опублікували 17 березня на сайті Вінницько-Барської єпархії Православної Церкви України. Воно адресоване митрополитам Варсонофію, Іонафану, Агапіту та отцям і вірянам Української Православної Церкви, що перебуває у складі московського патріархату.

– …Кров, що пролита російськими окупантами, тисячі вбитих, серед яких жінки і діти, мільйони біженців, які були змушені покинути рідний дім, – […] все це відкрило істинну сутність так званого “руського міру” – ідеології, що стала головною рушійною силою нинішньої війни. Російські пропагандисти за допомогою цієї ідеології сформували у своїх співвітчизників міф про виключну історичну роль Росії і дійшли аж до заперечення існування українського народу як такого. Наслідками пропаганди стало публічне схвалення переважною більшістю росіян руйнувань і смертей, які принесла їхня армія в Україну, – сказав митрополит Симеон.

Він зазначив, що ідеологія “руського міру”, що вразила РПЦ, не має нічого спільного з Євангелієм і вченням Господа. І саме вона штовхнула Путіна на війну з Україною, а московського патріарха Кирила – на публічне благословення цієї війни.

Зі слів владики Симеона, наступним кроком УПЦ МП має стати повний розрив з московським патріархатом… Тим більше, що патріарх Кирил вже дав оцінку не поминанню священниками МП його імені, назвавши такі дії розколом.

– Якщо ж ви шукаєте канонічного способу здобуття автокефалії, то його не потрібно вигадувати. […] В Україні вже існує помісна автокефальна Православна Церква, п’ятнадцята у диптиху Сестер-Церков Православного світу. І в цій Церкві на вас чекають. […] Я пропоную вам єдність у Христі – без відстрочок та пошуків довгих і сумнівних шляхів. Разом із вами ми будемо свідчити перед усім православним світом про антихристиянську сутність ідеології “руського міру”. […] І ми поборемо цю єресь і засудимо її назавжди. Але для початку потрібно перемогти її у власних головах. Бажаю вам допомоги Божої у цьому і ще раз і ще раз закликаю вас до єдності, – йдеться у зверненні митрополита Симеона.

Повний текст звернення за ЦИМ посиланням.

Відео – orthodox.vinnica.ua

Читайте також: У Вінниці військові вручили медаль очільнику Вінницько-Барської єпархії ПЦУ

Читайте також: Апеляційний суд визнав законним перехід до ПЦУ ще однієї релігійної громади на Вінниччині

Читайте також: Як Порошенко, Гройсман та Епіфаній Томос до Вінниці привезли. ФОТОРЕПОРТАЖ

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.