Апеляційний суд визнав законним перехід до ПЦУ ще однієї релігійної громади на Вінниччині

13:37
Автор: В'ячеслав Луцков
Become a Patron!

Вінницький апеляційний суд задовольнив апеляційну скаргу парафіян ПЦУ та визнав законним перехід релігійної громади села Жван з Московського патріархату до Православної церкви України.

Про це Vежі повідомив начальник Управління у справах національностей та релігій Вінницької обласної державної адміністрації Ігор Салецький.

Зазначимо, що на початку листопада Мурованокуриловецький районний суд Вінницької області задовольнив позов парафіянки Російської православної церкви Євдокії Колісник, яким вона вимагала визнати перехід релігійної громади Храму Успіння Пресвятої Богородиці с. Жван до Православної церкви України незаконним.

“Оскільки позивач як член Релігійної громади Храму Успіння Пресвятої Богородиці с. Жван не брала участі у таких зборах (загальних зборах релігійної громади, на яких, зокрема, приймалось рішення про перехід – авт.), вважає, що вони взагалі не проводилися, не погоджується на зміну підлеглості цієї Релігійної громади у канонічних та організаційних питаннях, документальне оформлення таких рішень не відповідає Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації» та Статуту Релігійної громади, прийнятого 20 грудня 2016 року та зареєстрованого в Управлінні у справах національностей та релігій Вінницької облдержадміністрації 12 січня 2017 року, а також у зв`язку з тим, що ці рішення фактично насильно позбавляють її місця, де можна молитися і здійснювати свої релігійні потреби відповідно до її релігійних переконань та віросповідання, позбавляють здійснення права на свободу світогляду та віросповідання у лоні УПЦ (МП – авт.), ОСОБА_1 (Євдокія Колісник) з відповідним позовом 11 липня 2019 року звернулася до Мурованокуриловецького районного суду” – йшлося в рішенні районного суду.

Так, у першій інстанції позов задовольнили – зміну підпорядкування визнали незаконною (визнали незаконними рішення загальних зборів щодо зміни підлеглості в канонічних та організаційних питаннях, перехід в інше канонічне підпорядкування та зміну назви, внесення змін до Статуту, переобрання керівного органу та ревізійної комісії).

На це рішення сторона відповідача подала апеляційну скаргу, яку Вінницький апеляційний суд задовольнив сьогодні, 11 березня 2021 року. За словами Ігоря Салецького, в апеляційній скарзі було викладено шість аргументів, частину з яких суд таки врахував.

– Апеляційну скаргу задовольнили частково, однак цього вистачило, щоб скасувати рішення Мурованокуриловецького районного суду, а в позові щодо визнання недійсними рішень загальних зборів – відмовити, – зазначив чиновник та додав, що задоволених позовних вимог позивачки не залишилось.

Наразі невідомо, чи буде позивачка оскаржувати рішення апеляційного суду.

Зазначимо, що у справі №139/656/19 сторонами виступали такі особи: Позивач: Колісник Євдокія Іванівна, відповідач: Релігійна громада Храму Успіння Пресвятої Богородиці с. Жван Мурованокуриловецького району Могилів-Подільської єпархії Української Православної Церкви, третя особа без самостійних вимог на стороні відповідача: Управління у справах національностей та релігій Вінницької обласної державної адміністрації, третя особа без самостійних вимог на стороні відповідача: Куцулим Сергій Степанович, третя особа із самостійними вимогами на стороні відповідача: Гнатюк Алла Анатоліївна, третя особа без самостійних вимог на стороні відповідача: Гнатюк Василь Іванович, третя особа без самостійних вимог на стороні відповідача: Черватюк Ольга Володимирівна, третя особа без самостійних вимог на стороні відповідача: Гикавчук Юлія Болеславівна, третя особа без самостійних вимог на стороні відповідача: Векленко Тетяна Вікторівна, представник позивача: Червоняк Сергій Петрович.

Фото з архіву

Читайте також: За 9 місяців на Вінниччині перехід до ПЦУ почала 21 релігійна громада Московського патріархату

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.