У Вінниці Фонд громади «Подільська громада» в рамках проєкту «Працюємо далі» надав грантову підтримку в розмірі 60 тисяч гривень сімом підприємцям/ицям, бізнес яких постраждав через ракетний удар 14 липня.
Як повідомляє Фонд громади «Подільська громада», серед підприємців є передусім ті власники і власниці бізнесу, які працювали в Будинку побуту «Ювілейний». Зазначено, що за грантові кошти вони закупили, відремонтували, відновили пошкоджене обладнання, устаткування, інструменти і вже повернулися до роботи.
Для кожного і кожної з них грантова підтримка стала не тільки матеріальним підсиленням, але й мотивацією до відновлення власної справи. Адже головне завдання проєкту полягало в тому, щоб допомогти власникам/цям бізнесу, які постраждали від теракту, стати на ноги і продовжити працювати, – йдеться у дописі.
Результат переможців:
– Максим Широков знайшов нове приміщення під майстерню, а за грантові кошти придбав обладнання для ремонту і виготовлення ювелірних виробів:
Розпочати бізнес з нуля важко. Після вибухів згоріло не лише обладнання, а й вироби людей, за які довелося віддати власні кошти. Було страшно, чи прийдуть клієнти на нове місце, чи вистачить замовлень, коштів. На відновлення власної справи витратив понад 300 тисяч гривень. З них – 60 тисяч отримав від Фонду «Подільська громада». Багато інструменту зміг закупити за ці гроші. Хоч і вживаного, але все одно воно є. Зокрема придбав інструмент, який розкачує та зменшує кільця, лампу, магнітну головку для чистки кілець, звукову мийку.
– Інна Негур та команда «Пан Карпо» придбали сучасні звукові колонки і вже організовує концерти зі збору коштів на підтримку ЗСУ в Україні та за її межами.
– Тетяна Скрипник закупила нові швейні машинки і займається ремонтом та пошиттям одягу, зокрема для військовослужбовців.
– Віталій Зеленько відновив надання послуг з хімчистки та прання одягу, придбавши відповідне устаткування.
– Надія Чабан виготовила за грантові кошти стелажі для свого магазину і тепер реалізує взуття, яке відшивають у містах-героях Харкові та Дніпрі. Вона каже, що після трагедії важко було повернутися на робоче місце, та як керівниця мусила це зробити. Вона мала колектив, який потребував роботи, і товар, який треба було реалізувати, щоб заплатити людям зарплату:
Ми з онукою керуємо магазином, а дівчата консультують покупців. Взуття реалізуємо українського виробництва, зокрема з Харкова. Після ракетного удару був шок і саме колеги з Харкова найбільше підтримали. А потім допоміг Фонд громади «Подільська громада», який надав грантові кошти. Вони перекрили практично половину вартості виготовлення стелажів. І це було суттєво – матеріально і передусім морально, бо більше ніхто не допомагав (…)
– Павло Фрумкін, який внаслідок вибухів втратив два офісних поверхи, зберіг колектив і завдяки грантовим коштам поліпшив матеріально-технічну базу виробничого цеху:
Я сам на момент вибухів був на першому поверсі «Ювілейного». Перші 5–10 хвилин оговтувався від шоку, а потім почав обдзвонювати дівчат з бухгалтерії, продавців, консультантів. У нас великий колектив і всі були на робочому місці. Про масштаби руйнування і втраченого майна тоді навіть не думав, єдине питання, яке було на той момент, чи всі живі. Ми втратили дуже багато, фактично цілим залишився тільки виробничий цех у підвалі, а приміщення на першому і другому поверхах зазнали значних руйнувань.
– Олена Ткачук підсилила свій магазин, закупивши прес для сувенірної продукції, ріжучий плоттер і сканер.
Нагадаємо, проєкт з грантової підтримки для підприємств (ФОП, ПП), які постраждали внаслідок ракетного обстрілу Вінниці, стартував 4 серпня. 26 серпня оголосили список із семи підприємств, які отримали грантову підтримку в межах проєкту «Працюємо далі».
Всі учасники/ці, котрі отримали фінансову підтримку, мають зобов’язання перерахувати восени 2023 року на рахунок Фонду п’ять тисяч гривень в якості благодійної пожертви. Ці кошти витратять на стипендіальну програму для молоді, яка бажає відкрити власну справу.
Фото – зі сторінки Фонду громади «Подільська громада» у Facebook
Дякуємо!
Тепер редактори знають.