Вінницький апеляційний суд посилив покарання ексначальниці поштового відділення, яку обвинувачують в привласненні майже пів мільйона

18:44
Автор: В'ячеслав Луцков
Become a Patron!

Вінницький апеляційний суд посилив покарання колишній начальниці одного з вінницьких відділень поштового зв’язку, яку обвинувачують в привласненні майже пів мільйона гривень. Жінці тепер призначили, зокрема, п’ять років ув’язнення.

Про це повідомляється на сайті Вінницького апеляційного суду.

– Л. визнано винною в тому, що вона, зловживаючи своїм службовим становищем, привласнила майже пів мільйона гривень. Цю суму, яку люди сплатили, зокрема, за комунальні послуги, отримала від листонош кількох сіл Вінницького району. Втім, у касу вінницької дирекції «Укрпошти» її не здала, а залишила собі. За словами засудженої, гроші витратила на лікування чоловіка, – йдеться в повідомленні.

В результаті дії Л. суд кваліфікував за частиною 4 статті 191 Кримінального кодексу України: привласнення чужого майна шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчинене у великих розмірах.

Суд першої інстанції засудив жінку до п`яти років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади пов`язані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій строком на три роки. При цьому чиновницю звільнили від відбування призначеного основного покарання з іспитовим строком три роки.

Однак Вінницький апеляційний суд скасував вирок міського суду, задовольнивши апеляційні скарги прокурора та представника «Укрпошти» (з посиланням на неправильне застосування закону України про кримінальну відповідальність та невідповідність призначеного покарання тяжкості кримінального правопорушення через м’якість).

Зокрема, призначив Л. п’ять років ув’язнення з додатковим покаранням – позбавлення права обіймати посади, пов`язані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій в установах та організаціях усіх форм власності, строком на три роки. Фактично, новий вирок вже не передбачає звільнення від відбування покарання.

Фото з сайту Вінницького апеляційного суду