Вінницьких підприємців поки не перевірятимуть через (не)реєстрацію касових апаратів

13:05
Автор: В'ячеслав Луцков
Become a Patron!

Перевіряти реєстрацію касових апаратів вінницькими підприємцями поки не будуть. Мораторій на перевірки діятиме на період адаптивного карантину – до 1 квітня.

Про це повідомляє “Місто над Бугом” з посиланням на заступницю начальника головного управління ДПС у Вінницькій області Оксану Домерат.

Вказується, що з 1 січня 2022 року застосування реєстраторів розрахункових операцій є обов’язковим для фізичних осіб – підприємців – платників єдиного податку ІІ та ІІІ групи. Наразі на Вінниччині 44 тисячі таких підприємців.

Так, наразі касові апарати зареєстрували лише 40% ФОПів. При цьому, за словами чиновниці, від обов’язкової вимоги з 1 січня проводити операції купівлі-продажу товарів, через касові апарати, звільнені лише підприємці I групи та ФОПи, які здійснюють торгівлю в сільській місцевості.

– На сьогодні у нас існує мораторій на здійснення перевірок за РРО та ПРРО крім підакцизної групи товарів. Тобто ми маємо право здійснювати фактичні виїзні перевірки лише з питань перевірки підакцизних товарів. Всі інші, які проводять діяльність із торгівлі, громадського харчування, послуги і все інше ми не здійснюємо перевірки, – цитують пані Оксану.

Зазначено, що Оксана Домерат розповіла про переваги та особливості застосування програмного реєстратора розрахункових операцій. Так, заяву про реєстрацію програмного забезпечення платнику податків необхідно подати в електронній формі через Електронний кабінет, з використанням цифрового підпису. Програмний касовий апарат можна встановити у вигляді додатку, на смартфон або планшет.

– Сьогодні найбільше питань із обліку витрат, товарні залишки. Ми доводимо всім платникам, що витрати, підтвердження витрат обов’язкове лише для реалізації трьох видів товарів чи послуг це: медпослуги/медпрепарати, складна побутова техніка і торгівля дорогоцінними металами. Платники, які здійснюють такі види діяльності повинні здійснювати облік придбаних товарів, тобто товарний облік, всі інші ведуть облік доходів, тобто не підтверджуючи свої витрати, – цитують чиновницю.

Зазначимо, що сьогодні близько тисячі активістів руху “SaveФоп” заблокували урядовий квартал в центрі Києва, вимагаючи скасування РРО – реєстратори розрахункових операцій, які з 1 січня є обов’язковими для II-IІІ груп ФОП, що працюють з готівкою.

Фото – 24 канал