Вінницьких медиків нагородили медалями “За жертовність і любов до України”. ФОТО

18:08
Автор: В'ячеслав Луцков
Become a Patron!

Сьогодні у Вінниці відзначили медиків медалями ПЦУ “За жертовність і любов до України”: їх отримали 15 медпрацівників.

Крім того місцеві активісти мають намір звернутися до Верховної Ради, аби в Україні встановили День пам’яті медичних працівників, які віддали своє життя під час виконання професійних обов’язків.

Про це стало відомо сьогодні під час нагородження медпрацівників, які першими почали боротьбу коронавірусом.

Нагородження відбулось у Вінницькій центральній районній клінічній лікарні, через яку вже пройшло понад 1800 пацієнтів, хворих на коронавірус та медики якої, зі слів першого спікера – головного лікаря закладу Олександра Кривов`яза, – одними з перших долучились до боротьби з інфекцією.

 

 

 

Так, лише у Вінницькій ЦРКЛ перехворіли 60% персоналу, зокрема всі завідувачі відділеннями, а також померли три медики закладу. Загалом же станом на 12 листопада в межах України було відомо про 236 смертей медиків від COVID-19, яким вони інфікувалися на роботі.

Тож на початку заходу архієпископ Вінницький і Тульчинський ПЦУ Михаїл запропонував вшанувати померлих медиків хвилиною мовчання.

Аби відзначити медиків з різних лікарень Вінниччини, які першими долучились до боротьби з коронавірусом та деякі з яких померли від хвороби, п’ятнадцятьох з них цього дня вирішили нагородити медалями ПЦУ  “За жертовність і любов до України”.

 

 

– Медаль була заснована, щоб нагороджувати наших воїнів, волонтерів, які на передовій захищають нашу державу від підступного московського агресора і нерідко – ціною свого життя. Там іде одна війна. Але, на жаль, в цьому році в усьому світі й зокрема в Україні розпочалася інша війна.

Війна з ворогом, який для нас є невидимим, підступним і який забирає життя. Ви, медики, завжди на лінії фронту – не лише під час пандемії – воюєте за життя пацієнтів з хворобою.

А зараз ваша боротьба є ще більш сильною та жертовною. Нерідко ви віддаєте своє життя, так як і воїни наші на Сході України – звернувся до понад 60 медиків та членів їх родин архієпископ Михаїл.

Він розповів, що в Православній церкві України регулярно моляться за воїнів, медиків та їх працю та припинення пандемії, однак вирішили вшанувати лікарів ще й своєю нагородою.

 

 

Так, медаллю “За жертовність і любов до України” цього дня нагородили посмертно трьох людей: Софію Барчук, Людмилу Скрипник та Анатолія Галькевича. Шеншина Олександра, який був заступником головного лікаря Вінницької ЦРКЛ по експертизі працездатності інвалідів, представили до нагороди посмертно лише сьогодні, тож його родина отримає медаль згодом.

Крім цього, нагороду отримали Олексій Галактіонов, Віктор Рудь, Юлія Голуда, Олена Астахова, Лідія Євтушенко, Олена Бровко, Микола Сіньковський, Ірина Незгода, Віра Остапенко, Юрій Коцулівський, Лариса Чорна та Олександра Попович.

Під час вручення медалей не було чути гучних оплесків, звичних для таких подій – час від часу в залі чулись схлипування членів родин медиків, які померли від коронавірусної хвороби.

 

 

 

Останньою частиною заходу став виступ ініціаторки заходу та волонтерки Олена Верлан-Кульшенко, яка розповіла, що громадські організації вирішили звернутись до депутатів Верховної Ради України з відкритим листом, аби в парламенті визначили та встановили День пам’яті медичних працівників, які віддали своє життя під час виконання професійних обов’язків.

– За останні роки перед державою України постала немала кількість викликів та випробувань від часу проголошення незалежності до сьогодні. І на кожній історичній арені двобою України за своє існування як держави поряд з простими громадянами стояли ті, жертовність яких не відзначена жодним днем в календарі.

А річ (мова – авт.) – про працівників сфери медицини та медиків-волонтерів, які першими приходили на допомогу та ніколи не залишались осторонь. Під час екологічних, техногенних, транспортних катастроф, стихійних лих, пожеж, під час мирного, особливого та воєнного часу, під час Революції Гідності, під час пандемії медичні працівники боролись за життя та здоров’я, не шкодуючи себе, та, на превеликий жаль, не всі повернулися додому – до своїх родин, батьків, дітей – йдеться у відкритому зверненні.

 

 

Відтак, у листі вважають за доцільне визначити день для щорічного вшанування пам’яті медичних працівників та медиків-волонтерів, які віддали своє життя під час виконання професійних обов’язків

Як розповіла Vежі Олена Верлан-Кульшенко, звернення вже підтримали дві районні ветеранські організації, госпітальні волонтери, лікарі, військові – загалом майже одразу після оголошення було зібрано близько 50 підписів.

Найближчим часом відкрите звернення планують передати до “Ветеранського простору”, що розташований за адресою вулиця Єрусалимка, 8, де всі охочі (громадяни та представники громадських організацій) зможуть поставити свій підпис під листом до 14 січня.

Фото Марини Сербінович

Читайте також: На Вінниччині п’ятьом родинам померлих від коронавірусу медиків призначили по 1,58 мільйона виплат

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.