Вінницьку вівчарку Фріду, яка служить в ДСНС, визнали найкращою серед пошукових собак країни. ВІДЕО

15:49
Автор: Ольга Каплун
Become a Patron!

Вінницьку вівчарку, яка служить в Аварійно-рятувальному загоні спеціального призначення ДСНС області, назвали найкращою серед пошукових собак України на всеукраїнських змаганнях. Вівчарка Фріда допомагає рятувальникам діставати людей з-під завалів, зокрема, вона шукала потерпілих після ракетного обстрілу Вінниці 14 липня.

Як ідеться на фейсбук-сторінці Головного управління ДСНС України у Вінницькій області з посиланням на сюжет ТСН, тренування вівчарка Фріда проходить в умовах, максимально наближених до справжніх.

Зазначається, що службова собака Фріда Зотерхоф разом з начальником відділення спеціальних пошуково-рятувальних робіт Юрієм Грушецьким посіла І місце у заліку із пошуку людини з-під техногенних завалів (клас “А”) за результатами щорічної атестації рятувальників-кінологів. Вона проходила на другій базі спеціального центру швидкого реагування у місті Дрогобич на Львівщині.

На спеціальному полігоні німецька вівчарка залазить на вузьку трубу, балансує на дошках і біжить по драбині. Зазначають, що собака знає безліч команд, слухається свого напарника та має феноменальний нюх.

З початку перших днів повномасштабного вторгнення росії, службова собака шукала живих постраждалих під завалами у розбомбленому вінницькому аеропорту. Також вівчарка шукала поранених після ракетного обстрілу Вінниці 14 липня.

 

На всіх завданнях Фріда завжди носить спеціальну “розгрузку” з аптечками: одна – для людини, яку знайде під завалами, інша – для себе. Якщо собака дістане поранення, їй має допомогти напарник-кінолог:

– Якщо немає можливості проникнути до потерпілої людини, ми можемо закласти сюди аптечку. Якщо людина може надати собі першу домедичну допомогу, ми можемо це все відправити, – зазначає напарник Фріди Юрій Грушецький.

 

Під час тренувань вівчарку вчать розрізняти різні запахи людей: коли вона чує їх, то голосно дає знати, що під завалами жива людина. Кінологи кажуть, що для собак пошук людей – це гра, але вона часто рятує життя.

Окрім того, як ідеться у дописі Аварійно-рятувального загону спецпризначення Вінниччини, інший рятувальник, водій-інструктор відділення Максим Вінницький, зі службовою собакою Норіс під час цієї ж атестації у заліку “з пошуку в природному середовищі та посліду” (клас “А”) посів друге місце.

Фото та відео – ТСН та Аварійно-рятувальний загін спецпризначення Вінниччина