Вінницьку Вежу Артинова розмістять на туристичних листівках доповненої реальності. ФОТО, ВІДЕО

18:00
Автор: Олеся Яненко
Become a Patron!

У межах проєкту «Кишенькова країна» розробили 3D-модель вінницької Вежі Артинова. Її розмістять на туристичних листівках доповненої реальності, які можна буде подивитися за допомогою смартфону і розробленого туристичного додатку.

Як ідеться на фейсбук-сторінці проєкту, «Кишенькова країна» – це експедиція та наймасштабніше 3D-оцифрування об’єктів матеріальної культурної та архітектурної спадщини України за підтримки Українського культурного фонду. Під час експедиції команда “Skeiron” охопить усі 24 регіони України і оцифрує сорок об’єктів архітектурної спадщини.

Усі оцифровані об’єкти будуть доступні у форматі 3D-моделей та доповненої реальності на IOS та Android в додатку «Pocket City AR» з аудіогідом української та англійською мовами.

– Крим та Донбас – це Україна, тому, аби створити цілісну інтерактивну карту знакових пам’яток України, буде розроблена модель Ластівчиного гнізда (Ялта) та Донецького аеропорту за допомогою фото та відео з мережі. […]

Найкращий сувенір – це місто, яке можна взяти завжди з собою в кишеню. Запросити у подорож, привести клаптик спогаду, подарувати емоцію – сучасні технології творять неймовірне. Кишенькове місто – проєкт, який популяризує архітектуру міст через сувенірну AR-продукцію. Ми привертаємо увагу до руйнування історичних пам’яток, а усі оцифровані моделі віддаємо фахівцям для реставрації та реконструкції, – пише команда проєкту.

До списку об’єктів, які оцифрують, потрапила Вежа Артинова.

 

– Часто символами міст стають церкви та собори, палаци та садиби, унікальні громадські будівлі та парки, але не у випадку Вінниці! Тут один з символів міста — водонапірна вежа. В Україні і по сьогодні збереглось багато історичних водонапірних веж, однак вінницька — найвідоміша. Такі споруди виконували 2 функції: забезпечення населення очищеною водою та заправка водою колонок паротягів.

Вінницька водонапірна вежа була побудована у 1911 році — з неї почався водопровід у цій місцевості. Перший водопровід із чистою питною водою у Вінниці був 1.3 км завдовжки та мав всього 3 водорозбірні будки. Та на початку ХХ ст. Це був дуже добрий результат — мешканці міста, які не мали можливості утримувати власний колодязь та споживали воду з річки, враз отримали доступ до очищеної води.

Сьогодні воду в домівки постачає Водоканал, а вежа досі прикрашає собою Європейську площу. Тут є на що подивитись: вежа сягає майже 30 метрів, виконана з червоної цегли та на фасадах має рельєфний декор — на ній навіть є годинник! Загалом для архітектури водонапірних веж характерний “цегляний” стиль — одна з варіацій еклектики. У цьому стилі всі рельєфні декоративні елементи споруди виконували з цегли і фасад при цьому не тинькували. Будівництво виходило швидше і дешевше. При цьому будівля виглядає красиво — навіть зараз є багато поціновувачів так званої цегляної естетики.

Завершиться експедиція 27 вересня презентацією додатку “Pocket City AR” з усіма відсканованими пам’ятками.

Читайте також: У Вінниці розробили каталог для туриста з ідеями на вікенд. ФОТО

Читайте також: Вежу Артинова у Вінниці передають на баланс Центру історії Вінниці

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.