Вінницькій “швидкій” передали 350 захисних комбінезонів та 200 щитків для обличчя. ФОТО, ВІДЕО

18:59
Автор: Юлія Плахтій

Сьогодні, 7 квітня, у Вінниці медикам “швидкої допомоги” передали засоби захисту від спецфонду «СтопВірус».

Як повідомляє на своїй Фейсбук-сторінці міський голова Вінниці Сергій Моргунов, зокрема Вінницька станція екстреної медичної допомоги отримала 350 захисних комбінезонів та 200 щитків для обличчя, яких найбільше потребували лікарі.

Це обов’язковий елемент «екіпірування» бригади, яка їде до пацієнта з підозрою на COVID-19. Бригади мають бути максимально захищені та впевнені у своїй безпеці. Тому такі важливі зусилля наших волонтерів та усіх благодійників, які долучаються до ініціативи «СтопВірус», – пише міський голова.

  

Також, як повідомляє Вінницька міська рада, лікарям Вінницької філії обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф окрім зазначеного також передали 500 респіраторів FFP-2, 3000 одноразових медичних масок, 50 літрів концентрату дезінфікуючого засобу «Полідез» та три обприскувачі.

Голова наглядової ради Благодійного фонду «Подільська громада» Андрій Дручинський зазначив:

– Ми передаємо вам допомогу від усієї громади міста Вінниці. Зокрема, захисні комбінезони, які шиють у нашому місті. Сьогодні ми ще замовили бахіли, очікуємо на їх поставку. Також передаємо одноразові медичні маски та респіратори. Ми маємо сьогодні пишатися нашими вінничанами, бізнесом, владою, адже всі згуртувалися навколо цього питання і допомагають нашим медикам.

Сергій Моргунов також зазначає, що в середньому за добу «швидка» отримує близько 200 викликів від вінничан. Також станція обслуговує мешканців Вінницького району та транспортує тяжких пацієнтів з інших районів області.

  

Як пише міська рада, Моргунов також поцікавився забезпеченням станції, яка з 2013-го року після реформування швидкої медичної допомоги увійшла до складу Вінницького обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.

“За словами керівника центру Анатолія Пірникози, завдяки ще Уряду Гройсмана на станції ШМД змогли забезпечити певний резерв медикаментів, виробів медичного призначення та витратних матеріалів” – йдеться у повідомленні міськради.

  

Спецфонд «СтопВірус» було створено на базі благодійного фонду «Подільська громада» за ініціативою Володимира Гройсмана та Сергія Моргунова. Завдяки координаторам спецфонду, автівки «швидкої» безкоштовно митимуть та дезінфікуватимуть у Вінниці і Ладижині.

Моргунов зазначив, що наразі “на рівні держави не було розроблено чіткої стратегії дій в умовах пандемії, і не відбулось завчасного накопичування необхідних запасів медзасобів, коли уже не тільки у Китаї, а й у в Європі почали реєструвати спалахи коронавірусної хвороби”.

– Я переконаний в тому, що проблема Уряду в кінці 2019 року була в тому, що вони не змогли вчасно зорієнтуватися і сконсолідувати свої зусилля на підготовку до цієї пандемії в Україні. Ми уже в лютому почали думати про те, що це нас може зачепити, і були прийняті перші рішення щодо внесення додаткових змін до бюджету для закупівлі першої партії засобів індивідуального захисту та прокладення кисневих мереж до інфекційного відділення у міській клінічній лікарні №1. А ремонт там ми зробили ще у 2017 році, вже тоді розуміли, що на вторинному рівні потрібно закумулювати багато ресурсів, щоб був належний рівень допомоги. У нас є можливість лікувати у цьому відділенні не менше 45 чоловік з коронавірусом. І дуже добре, що у місті немає тяжких пацієнтів, а двох – уже виписали, – зазначив міський голова.

Він також зазначив, що на сьогодні єдина проблема – з апаратами ШВЛ, але очікуються їх поставки.

– Ініціатива «СтопВірус» досить важлива, адже вона мобільніша по алгоритму знаходження тих чи інших засобів, щоб на перших порах забезпечити наші медичні заклади. Сьогодні надзвичайно багато пропозицій від волонтерів, у місті багато представників соціально активного бізнесу. І це приємно, адже ми сформовані як сильна територіальна громада, – зазначив Сергій Моргунов.

Фото зі сторінки Сергія Моргунова у Фейсбук та сайту Вінницької міської ради

Читайте також: Вінницькі волонтери виготовляють захисні щитки вже навіть для Києва. ВІДЕО

Читайте також: На Вінниччині вже 81 випадок захворювання на коронавірусну хворобу

Читайте також: “Медики – наша броня”: у Вінниці ветеран війни на Донбасі організував безкоштовну дезінфекцію “швидких”. ФОТО

Читайте також: “СтопВірус”: до лікарень Вінниччині закупили маски, респіратори та експрес-тести. ФОТО

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.