Вінницькі школярі створили тактильні книги для дітей з порушеннями зору. ВІДЕО

20:37
Автор: Ольга Каплун
Become a Patron!

Учні вінницької школи №4 створили книгу на казку “Рукавичка”, текст якої написали шрифтом Брайля, а ілюстрації зробили обʼємними. Проєкт почали реалізовувати ще рік тому. До них долучились учні школи-ліцею №7, вони презентували тактильну книгу на казку “Кривенька качечка”.

Як повідомляє “Суспільне”, проєкт “У книжці театр оживає” ініціювала Олена Рудишина, яка очолює гурток у четвертій школі. Разом зі своїми учнями вони створили тактильну книгу шрифтом Брайля на казку “Рукавичка”. Ілюстрації школярі зробили обʼємними, щоб діти з вадами зору могли відчути їх на дотик.

 

Також до проєкту долучились учні школи-ліцею №7, які презентували тактильну книгу на казку “Кривенька качечка”.

Світ незрячих людей і наш світ — це два паралельних світи. Вони не стикаються. Моє завдання — зʼєднати цих два світи, — каже керівник гуртка у четвертій школі Олена Рудишина.

 

Проєкт почали реалізовувати ще рік тому. Над оформленням книги понад місяць працювала Тетяна Марфін, яка вперше робила саме тактильну книгу. Літери на папір наносили шилом, а найскладніше за її словами було зобразити саме персонажів казки, щоб їх можна було впізнати на дотик.

Нам важко уявити, як прожити життя і нічого не бачити. Мені хотілося взяти участь у цій роботі, дітям допомогти відчути те, що ми бачимо. Тут 20 сторінок з міцного картону, шрифт Брайля, персонажі з фетру, синтепону, щоб діти могли відчути, хто цей персонаж, – додає Тетяна Марфін.

Наразі організатори готують інтегрований спектакль за участю школярів та дітей з вадами зору. Його планують презентувати до Дня святого Миколая у четвертій школі.

 

Фото та відео – https://suspilne.media/

Читайте також: У Вінниці камери спостереження зафіксували, як водій допоміг жінці із вадами зору. ВІДЕО

Читайте також: Міська рада вручила Подяку вінничанину, який допоміг жінці з вадами зору. ФОТО

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.