Вінницькі поліцейські тренувалися протидіяти ультрас перед початком футбольного сезону. ФОТО, ВІДЕО

16:31
Автор: Сергій Стриж

У Вінниці незабаром має стартувати сезон професійного футболу. Аби підготуватися до можливих інцидентів на стадіоні, вінницькі правоохоронці провели тактико-спеціальні навчання щодо забезпечення публічної безпеки та припинення масових заворушень правопорядку під час футбольних матчів.

Як повідомляє відділ комунікацій Нацполіції Вінницької області, умови проведення навчань були максимально наближені до реальних. Одна група імітувала натовп невдоволених футбольних «фанатів». Частина з них представляла вболівальників однієї команди, друга частина – іншої. «Ультрас» усіляко заважали дивитися гру «нормальним» уболівальникам, здіймали галас і шум сторонніми предметами і намагалися вчинити бійку з «фанами» команди супротивника.

Протидіяли їм група спецпризначенців Нацполіції та військові Західного територіального управління Нацгвардії, які намагались припинити порушення громадського порядку і нейтралізувати невгамовних. Вони були у захисних шоломах і зі щитами, мали гумові кийки, наручники та інші спецзасоби.

За сценарієм, за чотири години до початку футбольного матчу на стадіоні виставили наряди поліції. Вибухотехніки і кінологи обстежили приміщення і трибуни  на наявність небезпечних предметів. Під стінами спортивного закладу чатували патрульні наряди правоохоронців. Порядок на дорозі і майданчику перед стадіоном забезпечував екіпаж патрульної поліції.

-Поліцейські провели навчання у кілька етапів, – повідомляє офіційний сайт ГУ Національної поліції у Вінницькій області. – Спочатку представники поліції комунікації залучалися для попередження конфлікту та зупинення агресивних громадян шляхом діалогу.

“Після того, як  з натовпу полетіли димові шашки та піротехніка, правоохоронці застосували методи силового реагування.  Представники Нацгвардії заблокували розлючений натовп вболівальників, а поліцейські роти особливого призначення на  спецавтомобілі  доставили найбільш агресивних вболівальників у найближчий відділ поліції”, – ідеться в повідомленні.

Окрім правоохоронців і військових Нацгвардії участь в командно-штабних навчаннях брали пожежники, медики і 10 стюардів вінницького футбольного клубу «Нива».

За словами начальника управління превентивної діяльності ГУНП Василя Стаховського який підводив підсумки тренувань, правоохоронці продемонстрували достатній рівень підготовки. Певні недоліки виявлені в ході навчань будуть враховані в службовій діяльності. В свою чергу, злагодженість роботи усіх учасників і підрозділів, їхню готовність до забезпечення правопорядку під час футбольних турнірів відзначив і відповідальний за проведення професійних футбольних матчів у Вінниці Олександр Мовчанюк, який теж брав участь у втихомирені несправжніх  «ультрас».

Читайте також: “Ультрас Вінниця” заперечує свою причетність до скандалу з демонстрацією свастики на стадіоні