Вінницькі острови, інтерактивний “Щедрик” та Яблука Коцюбинського: архітектори й митці пропонують 30+1 ідею для Вінниці. ГРАФІКА

19:24
Автор: Микола Геркалюк
Become a Patron!

“Агенція просторового розвитку” почала публікувати серію міських проектів, які потенційно можуть  вплинути на розвиток Вінниці.

Ініціатива під назвою “30+1 ідея для міста” – це проекти, що спрямовані на розвиток і розбудову міського простору. Починаючи з 2-го січня, “Агенція просторового розвитку” майже щодня публікує один проект. На даний момент для ознайомлення доступно 6 проектів, які пропонують варіанти розбудови простору навколо Південного Бугу, створення сцени в Парку Дружби народів, переосмислення території музею-садиби Коцюбинського та створення локації в Центральному парку, присвяченої “Щедрику” . Розробкою проектів займались фахівці вінницького Архіклубу спільно з іншими активістами.

Сцена

В проекті пропонують облаштування в Парку Дружби народів вільної для використання публічної локації для творчих подій. Передбачається створення самої сцени та місць для сидіння.

Проект розроблено в рамках “Urban future school” Денисом Камінським, Максимом Кравчуком, Володимиром Ходаком та Сергієм Яківчуком.

Читайте також: Цього року у Вінниці відремонтують парк Дружби народів за понад три мільйони

Яблука Коцюбинського

Автори проекту пропонують переосмислення та просування Саду Коцюбинського як унікальної локації в місті. Згідно з планом, передбачається висадка плодових дерев на території музею Коцюбинського, зокрема яблунь, груш та вишень.

Проект розроблено в рамках “Urban future school” Тетяною Волошиною, Олександром Марченком, Олександром Никитюком та Віталієм Янковим.

Читайте також: У Вінниці планують відремонтувати музей-садибу Михайла Коцюбинського

Алея 12,7

Пропонується створення безперервної алеї по всій довжині лівого берегу Південного Бугу в тій частині, що протікає через Вінницю. Згідно із задумом, алея має починатись на Сабарові та закінчуватись в районі Меморіалу визволення. Її протяжність буде 12,7 км, що й дало назву проекту.

Автори: Олександр Коротких, Вікторія Кравчук, Максим Кравчук, Максим Крамар.

Читайте також: У Вінниці хочуть реконструювати набережну Бугу «від мосту до мосту»

 

Вінницькі острови

В даному випадку автори проекту пропонують різні варіанти переходу з набережної Рошен на острів Кемпа. Це може бути пішохідний місток (представлено кілька варіантів) або ціла система малих острівців, з’єднаних містками, по яких можна буде потрапити на Кемпу, а з неї на інший берег Бугу. Розробники проекту водночас прописали й потенційні мінуси своїх ідей. Наприклад, в одному з варіантів пішохідний місток  буде перекривати вид на фонтан або на Центральний міст, якщо дивитися з іншого боку.

Автори: Олександр Коротких, Максим Крамар, Артем Кужель.

Читайте також: Чи Фестивальний острів Кемпа? Вінниця шукає сенс для міського скарбу на Бузі

 

Пором

Тут мова йде про відновлення історичної локації – поромної переправи між Бригантиною та Кумбарами.

Читайте також: Парк Кумбари «проситься» на ремонт: вінничани збирають підписи, а чиновники поки не розкривають планів

Ідея № 6 – різдвяна

Пропонується створення в Центральному парку пам’ятника – просторово-інтерактивної композиції, присвяченої “Щедрику” та Миколі Леонтовичу. На думку розробників проекту, такий пам’ятник буде створювати сучасне розуміння всесвітньо відомого твору та постаті композитора.

Автори: Ігор Чепугов, Олександр Шемет.

Читайте також: “Щедрик”-2018: вінницька версія. ВІДЕО