× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

Парк Кумбари «проситься» на ремонт: вінничани збирають підписи, а чиновники поки не розкривають планів. ФОТО

16:00
Автор: Юлія Плахтій

У Вінниці можуть розпочатися роботи по облаштуванню парку Кумбари або ж Панорами, який розташовано у самому центрі міста.

Відповідну петицію на сайті міських петицій розмістив Владислав Боднар. Вінничанин висловлює невдоволення нинішім станом зони відпочинку та закликає «терміново щось робити».

«Цей парк був створений у 1930-х роках. Сьогодні стан парку просто жахливий. Складається враження, що місцева влада на нього повністю«забила» – обурюється автор петиції й просить владу звернути увагу на проблему та привести до ладу парк.

Петиція була подана вчора, 12 липня. Наразі вона набрала лише п’ять із 350 необхідних для розгляду владою голосів, та час для її підписання місцевими мешканцями ще є до 26 липня.

VежА побувала в зазначеному сквері, щоб на власні очі побачити те, що стало приводом для створення такої петиції.

Парк «Кумбари» розташований на скелястих схилах Південного Бугу, по вулиці Миколи Оводова, поруч із загальноосвітньою школою №3. Сквер було облаштовано ще на початку XX століття: тоді архітектор Григорій Артинов побудував тут садибу Новінського та кам’яні сходи, що й нині ведуть вниз до Південного Бугу, а в народі прозвані «місцевими потьомкінськими» за аналогією з одеськими.

  

Також тут встановлено пам’ятник на місці переможної битви козацьких загонів, очолюваних Іваном Богуном, з польським військом у березні 1651 року в ході визвольних змагань українського народу середини XVII сторіччя.

Втім, як можна побачити із фото – петиція варта уваги громадськості. Відтак ми звернулись із запитанням до профільних чиновників: чи є якісь плани щодо реставрації парку найближчим часом.

Як зазначив в коментарі VежА Володимир Ніценко, директор департаменту комунального господарства та благоустрою міськради, плани у влади є, але поки – нічого конкретного.

  • Це не зовсім до мене, – чи то всерйоз чи жартома відповів Ніценко. – Це до головного архітектора, Рекути, звертайтесь. Ось він спочатку намудрує проект, а ми тоді приступимо до втілення, якщо треба.

Олександр Рекута, головний архітектор Вінниці, підтвердив, що плани є, але «поки до стадії конкретних дій справа не дійшла».

Фото Андрія Завертаного

 

        

Вгору

Дякуємо!

Тепер редактори знають.