Вінницькі науковці з’ясують, чи є під «Вервольфом» підземні бункери

16:49
Автор: Микола Геркалюк
Become a Patron!

Цього року в приміщеннях “Вервольфу” в Стрижавці проводитимуть георадарні дослідження. Це потрібно для того аби з’ясувати чи є в колишньому військовому об’єкті нацистів підземні приміщення.

Як повідомляється на сайті облдержадміністрації, Валерій Коровій відвідав історико-меморіальний комплекс пам’яті жертв нацизму в Стрижавці. Під час робочої зустрічі обговорили необхідність запровадження цілого ряду заходів для того щоб привернути увагу громадськості до комплексу та подальшого його розвитку, як туристичного об’єкту. Водночас планується детальне вивчення подій Другої світової війни на території Вінниччини та проведення досліджень, які підтвердять чи спростують наявність у “Вервольфі” прихованих підземних приміщень.

Читайте також: Ставка “Вервольф” під Вінницею: місце, де Гітлер втратив ґлузд

Справа в тому, що до сьогоднішнього часу триває полеміка між дослідниками стосовно того, якою була ставка “Вервольф” і чи були збудовані підземні споруди, чи лише наземні. Зокрема, один із дослідників, Мартін Богарт з Бельгії свого часу приїздив сюди і на його переконання тут були лише наземні будівлі, – розповідає директорка Вінницького краєзнавчого музею Катерина Висоцька.

Шукатимуть підземні приміщення за допомогою георадарних досліджень без проведення земляних робіт. Ще в 1989-1990 роках тут уже влаштовували дослідження в рамках наукової програми “Гермес”, якими керував професор Леонід Бобровніков з московського геолого-розвідувального інституту. Науковці тоді сканували товщу землі, бурили свердловини та влаштовували ультразвукові дослідження. Роботи несподівани згорнули, а результати досліджень досі засекречені. Пізніше вінницькі науковці знайшли інтерв’ю Бобровнікова, де той заявляє про наявність під ставкою порожнин глибиною до 15 метрів.

– Необхідно сформувати нову стратегію і концепцію розвитку цього комплексу. З боку обласної влади ми готові забезпечити фінансову підтримку нових туристично-привабливих проектів, які запроваджуватимуться. Особливо це стосується впровадження технологій візуалізації історичних подій та об’єктів, безпосередньо пов’язаних з “Вервольфом”, – зазначив очільник Вінницької ОДА Валерій Коровій.

Читайте також: Не вижив ніхто: на ставці Гітлера відтворили бій між нацистами, УПА та “червоними”. ФОТОРЕПОРТАЖ

Також він наголосив на тому, що важливою складовою є розробка презентаційних матеріалів, які передаватимуть уявлення про масштаби та особливості колишньої нацистської ставки.