Вінницькі аграрії отримають муніципальну підтримку від міськради на посівну кампанію

12:46
Автор: Ольга Каплун
Become a Patron!

У Вінницькій громаді запроваджують муніципальну підтримку фермерів на посівну. Зокрема аграрії отримають від міської ради пільгові позики. Виробники зможуть залучити доступні кредити зі ставкою 5-7% річних терміном до двох років.

Як ідеться на сайті Вінницької міської ради з посиланням на міського голову Сергія Моргунова, рішення про пільгові позики для аграріїв прийняла міська рада на сесії 29 квітня.

Зазначається, що на полях громади вже посіяли понад тисячу гектарів ранніх зернових культур: пшеницю та ячмінь. Це 100% до запланованого показника.

Також наразі у Вінницькій громаді проводиться посів соняшника, кукурудзи та сої. Загальна площа посіву складе близько 4 тисяч гектарів. За підтримки фірми “Bayer”, п’ять фермерських господарств на благодійній основі отримали посівний матеріал кукурудзи, що дасть можливість 100% забезпечити посів цієї культури.

Для своєчасного проведення весняно-літніх польових робіт, аграрії потребуватимуть залучення кредитних ресурсів.

Фонд муніципальних інвестицій надаватиме кредити за спрощеною процедурою. Виробники зможуть залучити доступні кредити з відсотковою ставкою 5%-7% річних терміном до 2-х років. Росіяни знищують в Україні все – в тому числі й сільське господарство. Тому важливо підтримати кожного фермера, адже це питання продовольчої безпеки, – розповів міський голова Сергій Моргунов.

Очільник Вінниці зазначив, що вже є перші заявки на участь у програмі. Міське комунальне підприємство “Вінницький фонд муніципальних інвестицій” розпочало роботу в цьому напрямі. До Фонду звернувся фермер для оформлення позики. Він планував посіяти кукурудзу, проте з отриманням кредитних коштів матиме можливість збільшити площі для посадки картоплі. Це покращить фінансовий результат та задовольнить попит громади в даній культурі.

Фермерські господарства також зверталися до банківських установ відповідно до державної програми щодо кредитування аграріїв для забезпечення посівної кампанії. Три сільгоспвиробники отримали кредитні кошти на суму понад 20 мільйонів гривень. Два – чекають рішення від кредитного комітету.

За консультаціями можна звернутись у відділ агропромислового розвитку департаменту економіки і інвестицій міської ради за телефоном: 59-51-41.

Фото – https://shepetivka.com.ua/ та ВМР

Читайте також: Російсько-українська війна – 5 травня (ОНОВЛЮЄТЬСЯ)

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.