Вінницька облрада виділила 5 мільйонів гривень на ремонт будинків, пошкоджених від вибухів в Калинівці

17:58
Автор: Сергій Стриж
Become a Patron!

5 мільйонів гривень виділила Вінницька обласна рада 19 липня, на черговій сесії, на ремонт житла людям, що постраждали від пожежі на 48-му арсеналі Міноборони 26 вересня 2017 року.

Ці гроші отримають ті мешканці, хто за власний кошт реанімував свої помешкання, а також ті, чиї будинки й досі не відремонтовані, таких помешкань майже 70. За їх відновлення візьмуться, щойно в район надійдуть гроші, – повідомляє Gazeta.ua з посиланням на заступника голови Калинівської райдержадміністрації Юрія Слабчука.

Окрім виділених 5 мільйонів гривень для повного завершення ремонтів і відшкодування збитків від вибухів боєприпасів потрібно ще 3 мільйони. За словами калинівського чиновника, не усі постраждалі з розумінням поставились до державної допомоги. Були випадки, коли ремонту до первісного будинку людям було замало.

– Постанова Кабміну говорить, щоб відбудувати дім до того стану, який був. Одна вчителька “під шум” захотіла, щоб в її хаті зробили євроремонт. Мовляв, у неї були натяжні стелі. Реально їх не було, – цитує Юрія Слабчука ГПУ. – Приходимо з комісією складати акт збитків в інший будинок. Хата не підметена на п’ятий день вибухів. Вимагають тріщини на стінах ремонтувати.

Натомість в іншій хаті бабуся під сто років самотужки замішала глину і всі тріщини позамащувала. Яке бідніше, то сидить тихенько і чекає, що буде. А є такі нахабні, щоб чим більше урвати.

Фото Gazeta.ua

В той час, місцеві мешканці не хочуть знову дочекатись осінніх дощів і зими і 22 липня планують подати клопотання до Верховної Ради, аби їм в максимально стислі терміни відшкодували збитки.

Читайте також: Без вікон у передчутті зими: як живе село під артскладами за місяць після вибухів