Вінницька міська рада звернулась до уряду щодо внесення змін до Методики визначення заборгованості з різниці в тарифах. Причиною стала потенційна компенсація місту лише близько 70 мільйонів гривень при реальному боргу в понад 462,6 мільйона гривень.
Про це повідомляється на сайті Вінницької міської ради з посиланням на рішення, прийняте сьогодні, 17 грудня, на позачерговій сесії.
Вказується, що на розгляд позачергової сесії було винесено одне питання – про обсяг заборгованості з різниці в тарифах по КП ВМР «Вінницяміськтеплоенерго», утвореної після 1 січня 2016 року.
Це пов’язано із тим, що 15 грудня цього року Уряд схвалив Порядок та умови надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на погашення заборгованості з різниці в тарифах на тепло.
З позиції міської ради, в уряді відійшли від попередніх домовленостей та несправедливо розрахували розмір компенсації.
Хронологія домовленостей
Зазначено, що на початку засідання міський голова Сергій Моргунов нагадав, що в лютому цього року між Кабміном та Асоціацією міст України було підписано Меморандум про взаєморозуміння щодо врегулювання проблемних питань у сфері централізованого постачання теплової енергії та постачання гарячої води.
Сторони домовились, що попри зростання вартості газу, тарифи для населення до кінця опалювального сезону 2020-2021 років підніматись не будуть. Також Уряд визнав проблеми підприємств теплопостачання, які накопичувалися роками, щодо боргів за різницю в тарифах. І що держава має їх відшкодувати.
По різних містах ця заборгованість складає від 200 мільйонів гривень до двох мільярдів гривень. Уряд і НАК «Нафтогаз» це визнали та гарантували, що в державному бюджеті будуть закладені відповідні компенсатори, щоб погасити цю заборгованість.
– В липні було прийнято Закон України «Про заходи, спрямовані на подолання кризових явищ та забезпечення фінансової стабільності на ринку природного газу», де теж була відображена саме ця позиція.
У вересні ми підписали новий Меморандум вже в рамках Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України. І так само ми зафіксували, що тарифи на тепло і гарячу воду на цей опалювальний період підніматись не будуть.
Але разом з тим, громади підняли питання: коли ж будуть відшкодовувати цю різницю в тарифах. На сьогодні ми всі свої зобов’язання виконуємо. Тоді ж у вересні Урядом було прийнято Постанову №977, де визначена методика по заборгованості різниці в тарифах. А на початку грудня Верховна Рада прийняла зміни до держбюджету на цей рік, де передбачено 26,9 млрд грн відповідної субвенції громадам, – цитують Сергія Моргунова.
Визначені урядом суми компенсації
Вказується, що 15 грудня Уряд схвалив Порядок та умови надання у 2021 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на погашення заборгованості з різниці в тарифах на тепло. Для Вінниці загальний обсяг заборгованості, утвореної після 1 січня 2016 року, на теплову енергію, послуги з централізованого опалення та постачання гарячої води, які надавались КП ВМР «Вінницяміськтеплоенерго» – становить 462 мільйони 656 тисяч гривень.
Але відповідно до Методики визначення заборгованості з різниці в тарифах, затвердженої Урядом, та з урахуванням висновку Держаудитслужби – наразі йдеться про відшкодування лише 70 мільйонів 154 тисяч гривень.
– 462 мільйони – це фактично половина бюджету розвитку нашої громади. Уряд у держбюджеті на 2022-й рік передбачив плюс 4% ПДФО для місцевих громад. По наших розрахунках для Вінниці це до 180 мільйонів, якщо не буде економічного спаду. Якщо їх відмінусувати від загальної суми заборгованості по різниці в тарифах – то залишається 282 мільйони.
А методика відповідно до Постанови Уряду №977 визнає лише 70 млн мільйонів. І залишається 212 мільйонів, що лягають на міський бюджет, – цитують Моргунова.
Що просить міська рада?
– Цим рішенням, і це узгоджена позиція Асоціації міст України, всі органи місцевого самоврядування приймають рішення, де ми наголошуємо на тому, щоб Кабінетом Міністрів України була прийнята справедлива методика визначення компенсації заборгованості різниці в тарифах, – продовжують цитувати міського голову.
Вказується, що Рішенням позачергової сесії міська рада, зокрема, доручила виконавчому комітету звернутися до Кабінету Міністрів України щодо внесення змін до Методики визначення заборгованості з різниці в тарифах, затвердженої урядовою Постановою №977, для врахування повного обсягу заборгованості з різниці в тарифах по комунальному підприємству “Вінницяміськтеплоенерго” та передбачення відповідних коштів у Державному бюджеті України на 2022 рік з урахуванням відшкодованих коштів у 2021 році.
Фото – Вінницька міська рада
Дякуємо!
Тепер редактори знають.