Вінницька міськрада для модернізації аеровокзалу вінницького аеропорту планує взяти 300 мільйонів гривень кредиту

16:22
Автор: Богдан Будай
Become a Patron!

Сьогодні, 27 серпня, під час сесії міської ради депутати підтримали рішення про запозичення 300 мільйонів гривень на фінансування першої черги модернізації аеровокзалу в аеропорту Вінниці. 

Як йдеться у відповідному проєкті рішення, кредитні кошти місто отримає від акціонерного товариства «Державний експортно-імпортний банк України». Кредит місто бере на 5 років та 6 місяців з пільговим періодом до 24 місяців, з можливістю дострокового погашення.

Як розповів під час сесії міський голова Сергій Моргунов, перші 30 мільйонів з цієї суми вже передбачено на цьогорічні роботи.

У рамках реконструкції аеродрому ми брали на себе зобов’язання щодо реконструкції аеровокзалу. Єдиний момент, що не доцільно сьогодні розпочинати реконструкцію аеровокзалу, не розуміючи остаточно гарантії фінансування по капітальному ремонту злітно-посадкової смуги. На сьогоднішній день ми в очікуванні безпосередньо самих коштів. Хоча всі організаційні процедури з нашого боку та з боку Кабінету Міністрів і відповідного міністерства проведені. Ми є в мережі щодо фінансування, єдине питання стоїть за гроші по злітно-посадковій смузі. Ми однозначно можемо починати хоч сьогодні цю роботу робити.

Зрозуміло, що без аеровокзалу належного, без створення відповідної інфраструктури по збільшенню пасажиропотоку такі кошти і в смугу недоцільно вкладати. Ми раніше думали, що за принципами державно-приватного партнерства зможемо знайти партнера, який побудує чи зробить реконструкцію аеровокзалу, але на жаль, COVID вніс свої корективи. Тому ми беремо для першої черги реконструкції аеровокзалу 300 мільйонів гривень кредиту. Нам дозволяють можливості бюджетні. З нормальними, я вважаю, умовами, порівняно з іншими банками. Я маю на увазі, державними. І будемо починати в цьому році проводити реконструкцію. Перші 30 мільйонів ми передбачаємо на цей рік, ‒ каже мер.

(цитата ‒ з 16:58)

Як зазначають на сайті міської ради, масштабна модернізація аеровокзалу, згідно з попередніми розрахунками, триватиме впродовж 2021-2023 років. За кошти бюджету територіальної громади вже розроблена проектно-кошторисна документація, з використанням сучасних Building Information Modeling технологій. Передбачається, що пропускна спроможність терміналу після завершення двох черг реконструкції може досягти 550 пасажирів на годину для міжнародних та внутрішніх рейсів загалом.

Також в міськраді нагадують, що реконструкція аеродрому дасть змогу приймати літаки сімейств Boeing 737-800 та Airbus 320 місткістю до 200 пасажирів. На думку авіаекспертів, завдяки залученню нових авіакомпаній, підприємство зможе забезпечити зростання пасажиропотоку до 300 тисяч пасажирів вже у перші 3-4 роки після оновлення інфраструктури.

Нагадаємо, на 2021 рік в державному бюджету було закладено 604 мільйони гривень на реконструкцію аеродрому. Першу чергу реконструкції аеродрому планують завершити до кінця 2022 року.

Як може виглядати реконструйований аеропорт Вінниці, стало відомо ще восени 2019-го року. Тоді компанія «UVT GROUP» опублікувала відповідну графіку та навіть випустила ролик.

 

 

 

 

 

Головне фото – vmr.gov.ua, трансляція сесії – з Facebook-сторінки Сергія Моргунова, графіка та відео – з сайту та YouTube-каналу UVT GROUP