Вінницька лікарня отримала ліжка-трансформери з Німеччини. ВІДЕО

11:33
Автор: Vежа
Become a Patron!

Вінницька лікарня отримала гуманітарну допомогу — понад 20 багатофункціональних ліжок з Німеччини. Передали їх за допомогою благодійного фонду “Вінниця безпечне та комфортне місто”. 

Загалом Вінницька багатопрофільна лікарня отримала 26 ліжок-трансформерів. До них додано ортопедичні та протипролежневі матраци, повідомляють у сюжеті телеканалу “ВІТА”.

 

– Це ліжка, які допомагають пацієнту вільно почувати себе. Тобто не лише у горизонтальному положенні, а людину можна й посади, повернути, підняти нижній кінець, чи головний кінець (ліжка — ред.), — розповіла заступниця головного лікаря Вінницької багатопрофільної лікарні Тетяна Катілова.

За словами медиків, такі ліжка допоможуть пацієнтам, які тривалий час не можуть рухатись. Нові ліжка планують розташувати в інфекційному відділенні.

 

Допомогу лікарні надали волонтери БФ “Вінниця безпечне та комфортне місто”.

– Показала історія та реальний приклад, що ми ні від чого не застраховані й щось нас чекає завтра ми теж передбачити не можемо, на жаль. Тому сьогодні, поки у нас є можливість, ми повинні допомогти лікарням тим, що маємо, та підтримати у міру своїх сил, — зазначила співзасновниця благодійного фонду та депутатка міської ради Катерина Поджаренко.

Як розповідають у сюжеті, за сім років діяльності благодійний фонд передав лікарням міста 400 ліжок, медичне обладнання, дитяче харчування тощо.

 

Вінницька багатопрофільна лікарня раніше була Центральною районною. Її передали на баланс міста у лютому 2021 року. На потреби закладу з бюджету міської громади виділили майже 11 мільйонів гривень.

– Ми отримали чотири апарати ШВЛ високого класу. Це фактично близько трьох мільйонів гривень. Отримали кошти на придбання портативного УЗД-апарату, ІФА-апаратури. Це теж у межах півтора мільйона гривень. Не буду казати про необхідність медикаментозного забезпечення та іншого, а оскільки зараз виникають проблеми у багатьох закладах з контрактуванням з НСЗУ, тобто бувають певні затримки з фінансуванням, то, звичайно, муніципальні надбавки це те, що дає нам вихід з цієї ситуації, — додала Тетяна Катілова.

Відео та ілюстративні матеріали: телеканал “ВІТА”

Читайте також: У комунальну власність Вінниці прийняли центральну районну клінічну лікарню

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.