Вінницька історикиня для допомоги ЗСУ оголосила продаж традиційних віночків власного виробництва. ФОТО

16:40
Автор: Vежа
Become a Patron!

Вінницька історикиня та етнографиня Марія Куряча виставила на продаж віночки власного виробництва, які є реконструкцією елементів традиційного українського одягу та виготовленими за старою технологією. Зібрані кошти дослідниця планує передати на потреби Збройних Сил України. 

Відповідну інформацію Марія опублікувала на своїй Facebook-сторінці. До допису також прикріплено фото низки робіт дослідниці та історичні світлини.

Мені хочеться допомогти фінансово збройним силам, де служать і мої рідні, та місцевим волонтерам. А ресурс особистий вичерпний. В мене вже був досвід роботи на замовлення для колекціонерів у Канаді. Тепер хочеться поновити ці зв’язки. Для кожного майстра і колекціонера важко прощатися з тим, що плекалося так довго. Але я хочу, щоб це допомогло іншим.
Всі транзакції обов’язково опублікую на своїй сторінці. Весь прибуток піде на допомогу. Ви отримуєте собі частинку українського строю, який можна навіть носити чи зберегти, як експонат. А ще в них можна одружуватися, – йдеться в дописі дослідниці.

Марія Куряча з українським восковим вінком. Фото 2017 року.

 

На фото – рідні Марії: дідусь Петро та його сестра Тетяна в день її весілля

 

Фото дня весілля української пари в Крижополі, Україна. 1940-і роки

 

Реконструкція традиційного вінка з Томашпільського району на Вінниччині (зазначається, що такий головний убір підійде для дівчини-підлітка)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Як зазначає дослідниця, протягом довгого часу вона записувала інтерв’ю, збирала старі зразки українського традиційного одягу та відтворювала їх. Її реконструкції були представлені на виставках (ознайомитися з ними можна за ЦИМ посиланням); вона писала дослідження про них.

За словами Марії, кожна квітка чи елемент віночку виготовляється вручну за старими технологіями. Матеріали: різні види паперу, тканини, фольги, дроту та віск.

Технологію виготовлення “воскових” вінків на Вінниччині внесено до списку нематеріальної культурної спадщини України (інформація з сайту Мінкульту). 

Реконструкція вінка з Чечельницького району

 

 

Реконструкція вінка Східного Поділля

 

Реконструкція вінка з Погребищенського району

Квіти фіксуються гарячим розтопленим воском і стають твердими. На виготовлення кожного такого вінка йде від кількох тижнів до місяця часу. Ці вінки стали поєднанням українських традицій та європейської моди часів модерну. Технологія до нас прийшла з Європи в середині ХІХ ст, але форма українська. І це те, що буквально виражає нашу європейськість та вираження національного, – розповідає дослідниця про свої роботи. 

Реконструкція вінка Крижопільського району

 

Цей вінок, за словами Марії, не є реконструкцією, але він виготовлений за старою технологією. Наразі вінок вже знайшов свою власницю

Зазначимо, що деякі вінки вже вдалося продати. Щодо придбання можна звертатися до Марії, зокрема, на її Facebook-сторінку.

Під фото в дописі за ЦИМ посиланням зазначено ціни в гривнях та доларах. Там же можна ознайомитися з усіма виробами, виставленими етнографинею на продаж. Усі віночки будуть відправлені з шовковими стрічками кольорів Державного Прапора України. Відправка здійснюється Укрпоштою.

Фото – з Facebook-сторінки дослідниці

Читайте також: Російсько-українська війна – 6 квітня (ОНОВЛЮЄТЬСЯ)

Читайте також: Як допомогти нашим: волонтери, пункти збору у Вінниці та загальноукраїнські реквізити

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.