Вінниччину погрожують залишити без тепла і гарячої води через борги тепловиків

12:47
Автор: Валерія Жовтун

Через багатомільйонні борги тепловиків та відсутності підтверджених лімітів блакитного палива існує ймовірність обмеження або й припинення розподілу газу на котельні підприємств Теплокомуненерго Вінниччини.

Про це сьогодні повідомило на своїй Фейсбук-сторінці ПАТ «Вінницягаз».

  • Якщо до 11 березня ТКЕ Вінниччини не отримають номінацій (заявка на кількість природного газу, – ред.) від постачальника НАК «Нафтогаз України», то теплоенергетики мають самостійно припинити споживання газу, – ідеться в попереджувальному повідомленні підприємства.

У «Вінницягаз» пояснюють, що «Нафтогаз України» може не виділити номінації природнього газу для підприємств Теплокомуненерго області через невиконання затверджених місцевими органами влади графіків погашення заборгованості, яка була реструктуризована на п’ять років.

Крім цього, наразі існує заборгованість за розподіл природнього газу перед розподільчим підприємством «Вінницягаз» в сумі майже 28 млн грн. Зокрема, найбільшими боржниками з року в рік залишаються: КП ВРМ «Вінницяміськтеплоенерго» (майже 16,5 млн грн), ДП «Теплокомуненерго Маяк» ПрАТ Вінницький завод «Маяк» (понад 10 млн грн), КП «Вінницяоблтеплоенерго» (понад 427 тис. грн) та КП «Теплоенергетик» м. Могилів-Подільський (майже півмільйона гривень).
З деякими із установ «Вінницягаз» веде судові процеси. І щороку попереджає про перекриття газового вентиля за борги.

На підприємстві вкотре нагадують, що відбір природного газу з газорозподільної системи можливий лише за відсутності заборгованості перед газорозподільним підприємством та наявності номінацій на відповідний розрахунковий період.

У свою чергу «Віннницягаз» щомісяця звітує перед оператором газотранспортної системи «Укртрансгаз» про обсяги розподіленого споживачам газу. І якщо виробник тепла відбирає газ з системи без номінації, то цей обсяг вважається несанкціоновано спожитим і «Укртрансгаз» застосовує санкції вже до «Вінницягазу».

  • Тому аби не допустити факту несанкціонованого відбору газу у разі відсутності підтверджених лімітів палива, ПАТ «Вінницягаз», згідно з Кодексом газорозподільних мереж, буде змушене припинити розподіл природного газу підприємствам ТКЕ, що призведе до ще більшої соціальної напруги, – відзначають на підприємстві й додають. – Усунення загрози залишити вінничан без тепла та гарячої води залежить виключно від підприємств ТКЕ.

Нагадаємо також, що минулої п’ятниці, 2 березня, у зв’язку зі зниженням тиску в газопроводах російським Газпромом, в Україні було оголошено кількаденну акцію #прикрутити газові котли на 1-2 градуси в помешканнях українців.

Фото media.slovoidilo.ua