Вінниччина втратила лідерство у рейтингу Regional Doing Business

9:32
Автор: Дар'я Гоц
Become a Patron!

Рейтинг “Regional Doing Business — 2020” перевірив сприятливість умов ведення бізнесу в українських областях. Серед найкомфортніших для підприємців областей також опинилась Вінницька. 

За результатами дослідження, найкомфортнішою для ведення бізнесу у 2020 році стала Житомирська область. Серед лідерів також Чернігівщина (2 місце), місто Київ (3 місце) і Рівненщина (4 місце). Вінницька та Івано-Франківська області набрали однакову кількість балів і поділили 5-6 місце рейтингу.

Рейтинг визначається за сумою балів, набраною обласним центром у шести компонентах: започаткування бізнесу, сплата місцевих податків, оформлення земельної ділянки, приєднання до електромереж, одержання дозволів на будівництво та електронні сервіси. Участь в опитуванні взяли 1754 українські підприємці з 25 областей та міста Києва.

Як видно з інфографіки, з часу останнього складання рейтингу Вінниччина втратила чотири позиції, втративши лідерство в Україні.

Щодо Вінниччини, то загальний рейтинг становить 338 балів:

– створення підприємства – 71 бал (зі 100);
– одержання дозволів на будівництво – 64;
– оформлення земельної ділянки 70;
– приєднання до електромереж – 63;
– сплата місцевих податків – 41;
– електронні сервіси – 29.

Водночас у динаміці Вінницька область погіршила свої позиції у рейтингу. Для прикладу, у 2018 році Вінниччина була на першій сходинці й отримала тоді загалом 334 бали від респондентів. Однак у 2017 році, коли рейтинг від BRDO склали вперше, наша область була на дев’ятій позиції.

Останні сходинки у рейтингу 2020 року отримали Київська область (досліджувалась окремо від столиці), Луганська область (дослідження за містом Сєвєродонецьк), Харківщина, Херсонщина, Хмельниччина та Миколаївщина.

Це вже третє дослідження сприятливості умов ведення бізнесу в українських областях, яке проводить BRDO, — зазначив Олексій Дорогань, виконавчий директор Офісу ефективного регулювання BRDO. — Рейтинг здійснюється на підставі опитування згідно з адаптованою методологією Doing Business Світового банку. Поступ реформи децентралізації надає нові повноваження місцевому самоврядуванню. Спосіб реалізації повноважень часто має визначальний вплив на те, який державний сервіс отримають місцеві підприємці. Від місцевого самоврядування часто залежить, чи будуть реалізовані ухвалені реформаторські закони. Regional Doing Business — лакмусовий папірець, що вказує органам місцевого самоврядування, на чому треба акцентувати увагу, щоби поліпшити умови для підприємців та залучати інвесторів.

Рейтинг “Regional Doing Business”, який оцінює легкість ведення бізнесу в усіх обласних центрах України, експерти розробляють із 2017 року. Детальніше з результатами рейтингу за 2020 рік можна ознайомитись за ЦИМ посиланням.

Офіс ефективного регулювання BRDO (Better Regulation Delivery Office) — незалежний експертно-аналітичний центр, який фінансується міжнародними донорами, насамперед Європейським Союзом як частина проекту FORBIZ у рамках Ініціативи EU4Business. Вони націлені на покращення умов ведення бізнесу та  інвестиційної привабливості України, стимулювання розвитку підприємництва та налагодження публічного діалогу між бізнесом і владою.

Читайте також: Вінниця отримала нагороду як місто, де найлегше вести бізнес в Україні. ФОТО

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.