“Укрхімресурс” має сплатити майже 150 мільйонів гривень за шкоду довкіллю на Вінниччині – екоінспекція

10:29
Автор: Vежа
Become a Patron!

Підприємство ТОВ “Укрхімресурс”, розташоване на Вінниччині, повинне сплатити майже 150 мільйонів гривень за шкоду довкіллю.

Про це на своїй сторінці у Фейсбук повідомив Андрій Мальований, голова Державної екологічної інспекції України.

– На своїй земельній ділянці в м. Калинівка Вінницької області ТОВ “Укрхімресурс” створив шламосховище, яке складається з 13 ставків. Там зберігають відходи, що містять гудрон, а він належить до категорії небезпечних. В результаті земля площею 1,1 тисячі метрів квадратних була засмічена. Такі порушення виявила Держекоінспекція під час позапланової перевірки в червні 2021 року, – написав Андрій Мальований.

Гудрон – смоляна маса, яка залишається після відгону від нафти легких фракцій та більшості олив, або кубовий залишок, що залишається під час дистиляції жирних кислот та сирого гліцерину у харчовій промисловості (джерело).

Також з’ясувалося, що об’єкти ТОВ “Укрхімресурс” не мають оцінки впливу на довкілля щодо операцій поводження з небезпечними відходами. Зі слів посадовця, це є грубим порушенням природоохоронного законодавства. Тож Держекоінспекція пред’явила підприємству претензію про відшкодування суми збитків, завданих довкіллю, для добровільної сплати в місячний термін.

Крім цього повідомляється, що наразі спрямовано ще й позов до Вінницького окружного адміністративного суду про припинення діяльності підприємства до усунення порушень.

За даними “УouСontrol”, основний вид діяльності ТОВ “Укрхімресурс” – виробництво мила та мийних засобів, засобів для чищення та полірування. Серед інших видів діяльності – виробництво іншої хімічної продукції, виробництво тари з пластмас, діяльність посередників у торгівлі паливом, рудами, металами та промисловими хімічними речовинами тощо.
_
На сайті “Рrom.ua” в описі підприємства (розділ “Про нас”) зазначено, що ТОВ “Укрхімресурс” є провідним виробником дистильованого гліцерину в Європі та єдиним – в Україні.
_
Місцеперебування юридичної особи: м. Калинівка, вул. В. Нестерчука, 1. Кінцевий бенефіціарний власник (контролер) – Позднякова Ярослава Юріївна. 

Нагадаємо також, що у червні 2021 року СБУ повідомила, що викрила керівництво одного із Вінницьких підприємств на незаконному захороненні небезпечних промислових відходів. Назва підприємства тоді не зазначалася.

За попередніми даними слідства, представники українського підприємства уклали договір з однією з російських компаній щодо очищення технічного гліцерину та вивезення готової продукції до Російської Федерації. Як повідомлялося, щомісяця ділки несанкціоновано “закопували” майже 500 тонн токсинів на відкритій місцевості, неподалік від населених пунктів. При чому діяли вони протягом декількох років.

За цим фактом відкрили кримінальне провадження за ст. 441 (екоцид) Кримінального кодексу України.

Фото – facebook.com/AndriyMalovany

Читайте також: Забруднення води і ґрунту: на Вінниччині СБУ виявила несанкціоноване захоронення до 500 тонн токсинів щомісяця. ВІДЕО

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.