Вінниччина може зазнати економічних втрат внаслідок зміни клімату – результати дослідження

12:01
Автор: Ольга Каплун
Become a Patron!

У зв’язку зі зміною клімату п’ять областей України можуть зазнати найбільших втрат. Таке дослідження провели з ініціативи Мінекології.

Як йдеться на інформаційному порталі “Економічна правда”, у дослідженні Світового банку щодо впливу зміни клімату на ключові сектори економіки України, проведеного з ініціативи Мінекології, п’ять областей України зазнають суттєві економічні втрати. Це Черкаська, Херсонська, Кіровоградська, Полтавська та Вінницька області.

Згідно з результатами дослідження, аналітики виділяють два сценарії розвитку подій. Перший передбачає глобальне підвищення температури до 2100 року на 2,4°C (при боротьбі з викидами вуглецю) і на 4,3°C (без достатніх заходів такої боротьби).

Відповідно до другого сценарію, можливе зниження врожайності в Україні кукурудзи, соняшника та ячменю вже у 2030-2050 роках на 10-30% до рівня 2010 року.

“Найбільші втрати доходів домогосподарств та найбільше зростання бідності та нерівності через зниження вартості сільськогосподарського виробництва прогнозується у Харківській, Кіровоградській, Львівській, Луганській та Житомирській областях”, – йдеться у резюме дослідження.

Однак зазначено, що кліматично збалансовані стратегії управління водними ресурсами можуть підвищити загальну врожайність в Україні на 20-40%, зокрема, до 40-80% – для соняшника та до 80% – для кукурудзи. Таким чином, згідно з резюме дослідження, щорічна вигода від підтримки оптимального водного балансу може становити 264-504 мільйони доларів.

Ілюстративне фото – https://www.statesman.com/

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.