Вінничанин у петиції просить заборонити продаж алкоголю вночі

11:04
Автор: В'ячеслав Луцков
Become a Patron!

Вінничанин в петиції просить заборонити продаж алкоголю на території міста з 23:00 до 7:00. Це вже друга пропозиція такої заборони за останні кілька років.

Автор нинішньої петиції, вінничанин Владислав Заскін, вказує на соціальну шкоду від пияцтва та на те, що така заборона продажу алкоголю вже діє в багатьох містах України.

– Пияцтво це – гостра соціально проблема. За непідтвердженими даними, щороку в Україні ставлять на облік 100 000 алкозалежних осіб. Надмірне вживання алкоголю призводить до десятків тисяч смертельних наслідків. Проїхавшись містом в нічний час біля так званих “наливайок”, які працюють цілодобово, (помітно, як біля них – авт.) збираються особи для придбання алкоголю.

Значна частина з них в стані алкогольного сп’яніння починає шукати пригоди на вулицях міста, або дома. Це сприяє погіршенню безпеки не лише у місті, але й на сімейно – побутовому рівні, – зазначає автор, вказуючи на зв’язок побутових конфліктів з пияцтвом.

Він зазначає. що практика заборони продажу алкоголю в нічний час успішно діє в багатьох містах України (Станом на жовтень 2019 року така заборона вже діяла в 15 обласних центрах України, в тому числі Львові, Ужгороді, Полтаві, Дніпрі, Запоріжжі та ін.)

Відтак, автор пропонує на засіданні сесії Вінницької міської ради прийняти рішення щодо заборони реалізації алкогольних напоїв з 23 години 00 хвилин до 07 години 00 хвилин на території Вінницької міської об’єднаної громади.

Нагадаємо, 2018 року вінничани вже звертались до Вінницької міської ради в петиції з подібним питанням. Тоді вінничанин Олександра Мандро пропонував заборонити торгувати алкогольними, слабоалкогольними напоями та пивом у стаціонарних об’єктах торгівлі торговельного, побутового, соціально-культурного й іншого призначення на території Вінниці в нічний час, а саме з 22:00 до 8:00.

Як наслідок, виконавчий комітет Вінницької міської ради погодив проєкт рішення про заборону продажу алкогольних напоїв на території Вінницької ОТГ у нічний час, однак Вінницька міська рада його не затвердила.

Також згідно з Планом діяльності з підготовки проектів регуляторних актів на 2021 рік, проєкт рішення “Про встановлення заборони продажу пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових суб’єктами господарювання (крім закладів ресторанного господарства) у визначений час доби в межах території населених пунктів, що входять до складу Вінницької міської територіальної громади” мали підготувати у IV кварталі цього року.

Разом з тим, як зазначила сьогодні Ірина Копчук, директорка Департаменту адміністративних послуг Вінницької міської ради, в деяких інших містах (наприклад, в Києві), де вводили таку заборону, підприємці оскаржували в судовому порядку такі рішення.

– Наразі ми поки не займаємось підготовкою (відповідного проєкту рішення – авт.) Однак якщо (нова) петиція набере достатню кількість голосів, ми надалі будемо над цим питанням працювати. Поки в нашому місті продаж алкоголю дозволений, – зазначила Ірина Копчук.

Наразі петиція Владислава Заскіна набрала 50 голосів з 350 необхідних. Підтримати звернення можна ще протягом 10 днів, до 23 вересня 2021 року. Проголосувати за петицію можна ТУТ.

Ілюстративне фото – rcinet.ca

Читайте також: Вінницький міськвиконком погодив заборону продажу алкоголю у нічний час

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.