Вінничанка Анастасія Янкевич готується до чемпіонату України з SUP-серфінгу. ВІДЕО

8:48
Автор: Vежа

Тринадцятирічна вінничанка двічі перемагала на чемпіонатах України з SUP-серфінгу. Нині дівчина готується до наступних змагань, плаваючи Південним Бугом. 

Анастасія Янкевич займається SUP-серфінгом вже рік. На перші тренування дівчину з братом привела їхня мати. За цей час Анастасія захопилась SUP-серфінгом та вже брала участь у декількох всеукраїнських змаганнях, розповідають у сюжеті “Суспільне. Вінниця”.

SUP-серфінг (від англ. Standup paddleboarding) – різновид серфінгу, в якому людина, стоячи на дошці, переміщається по воді за допомогою греблі веслом. Цим видом спорту можна займатися на будь-якій відкритій водоймі: хоч на озері, хоч в океані.

 

Тренування дівчини розпочинаються з зарядки на SUP-дошці, а згодом разом з тренером вона відпрацьовує техніку плавання та розворотів. Анастасія запевняє, що навчитися було неважко. Нині вінничанка тренується двічі на тиждень по дві години.

Якщо хочеш зупинитися, то потрібно вставити весло у воду, а якщо керувати, то, наприклад, якщо мені потрібно наліво, то гребу з права. У мене є жилет та ліш (спеціальний спіральний шнур, який прикріплюється до жилета та дошки — ред.) і якщо, наприклад, вітер віднесе дошку, то я її не загублю.

До речі, нещодавно у місті Южне, що на Одещині, відбувся чемпіонат України з SUP-серфінгу. На змаганнях Анастасія Янкевич перемогла у категорії “підлітки (від 12 до 16 років)”. Для вінничанки це була вже друга перемога на чемпіонаті всеукраїнського рівня. Щоправда, на морі вона показувала свою вправність з SUP-серфінгу вперше, а тому було складно. Розповідає, що дошку сильно хитало на хвилях.

 

Тренер дівчини, Костянтин Прилєпський, розповів, що в Україні SUP-серфінг почав розвиватись з 2017 року. Нині він готує Анастасію до наступного чемпіонату України, який відбудеться наприкінці літа й також на морі.

Відео та ілюстративні матеріали: “Суспільне. Вінниця”

Читайте також: У Вінниці вперше відбулися змагання із SUP-серфінгу. ФОТОРЕПОРТАЖ

Читайте також: На Бригантині у Вінниці можуть облаштувати базу сапсерфінгу. ВІДЕО, ГРАФІКА

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.