× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

Вінничан запрошують на виставку, присвячену автору фільмів про Леонтовича і Петлюру

10:41
Автор: Vежа

Сьогодні, 4 липня, в Краєзнавчому музеї на площі Шевченка відкривають виставку, що присвячена пам’яті журналіста, історика та громадського діяча Леоніда Філонова. 

Виставка “З любов’ю до Вінниччини” повністю присвячена життю та роботі історика, краєзнавця, журналіста, режисера, педагога, культуролога, та громадського діяча Леоніда Філонова. 

 

Леонід Філонов народився 23 березня 1949 року на Донеччині. З 1990 року він працював у Вінницькому національному технічному університеті, а в 1991-му став автором першої в Україні навчальної програми з курсу “Українська культура” для студентів технічних навчальних закладів.

Окрім наукової роботи, Леонід Філонов активно займався громадською діяльністю: в 1989 році був співорганізатором Вінницької обласної організації Народного Руху України. Перебуваючи на посаді голови вінницької філії товариства “Просвіта”, Філонов доклав значних зусиль до появи на будівлі готелю “Савой” пам’ятної дошки про перебування там уряду УНР, а також барельєфу Дмитра Марковича на будівлі колишньої Думи. 

Леонід Філонов помер наприкінці липня минулого року. 

 

 

На виставці всі охочі зможуть побачити світлини, пов’язані з життям та роботою Філонова, його нагороди та документи, а також документальні фільми, які він знімав (серед них стрічки про Симона Петлюру, Дмитра Марковича та Миколу Леонтовича). 

Виставку відкриють сьогодні, 4 липня о 15:00. Триватиме вона до 11 серпня.

Фото з сайту Леоніда Філонова

Інші новини

Вгору

Дякуємо!

Тепер редактори знають.