Вінничан запрошують на ще дві безкоштовні екскурсії, присвячені історії Вознесенського монастиря та храму святого Юрія

17:20
Автор: В'ячеслав Луцков

Центр історії Вінниці організує ще дві екскурсії, присвячені історії Вознесенського монастиря та храму святого Юрія на Вінницьких Хуторах. Вони відбудуться 15 та 17 січня відповідно.

Про це повідомляється на фейсбук-сторінці Центру історії Вінниці.

– Монастир Вознесіння Господнього існував у середмісті Вінниці в XVII столітті. Його діяльність безпосередньо пов’язана з іменами митрополита Петра Могили та Івана Богуна. В 1651 році територія монастиря стала одним з місць оборони Вінниці від війська Речі Посполитої. Згодом монастир, ймовірно, перенесли в село Великі (Старі) Хутори і в 1726 році заснували там церкву св. Юрія.

Про те в чому особливість та унікальність цієї обителі, як вона виглядала та куди зникла, а також про непросту, але захоплюючу історію Вінниці XVII-XVIII століть ви зможете довідатись під час екскурсії, – йдеться в анонсі.

Вказується, що екскурсії вестимуть співробітники Центру – Марія Куряча та Максим Вітюк. Тривалість однієї екскурсії – близько години.

Екскурсії “Втрачене диво” відбудуться 15 січня (субота) о 12:00 та 17 січня (понеділок) о 17:00. Участь безкоштовна. Кількість учасників однієї екскурсії: 20 осіб.

Для реєстрації необхідно залишити коментар під ЦИМ дописом, в якому варто вказати обрані дату і час, а також кількість людей-учасників. Після цього з учасниками зв’яжуться співробітники ЦІВ та підтвердять реєстрацію.

Про зміни планів на екскурсію просять повідомляти завчасно.

Нагадаємо, сьогодні мала відбутись перша екскурсія “Втрачене диво”.