Вінничан просять повідомляти на “гарячу лінію”, якщо лікарі відмовляються приїжджати на виклики

20:20
Автор: admin
Become a Patron!

Мерія Вінниці закликає вінничан утриматися від самостійних походів до лікарень та поліклінік, а натомість за необхідності викликати сімейного лікаря додому. У випадку, якщо сімейні лікарі або “швидка” відмовляється прибути додому – звертатися на “гарячу лінію” 1560. 

Про це сьогодні, 16 березня під час засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій повідомив міський голова Сергій Моргунов.

– Звертаюсь до сімейних лікарів з проханням більш відповідально ставитися до обслуговування громадян і не відправляли відразу пацієнтів до лікарні. Тому що ці люди, які не дай боже захворіли, наражатимуть на небезпеку себе та оточуючих: в громадському транспорті та інших місцях масового скупчення людей, – сказав міський голова.

“Сімейний лікар має виїхати на дім. Якщо цього не відбувається – телефонуйте на 1560 і повідомляйте про ті випадки, коли сімейні лікарі відмовляються прибути. Те ж стосується і “швидкої допомоги” – повідомляти про такий випадок на 1560 і уточнювати, з якої причини було відмовлено у виїзді на дім.

Крім того мер Вінниці прокоментував випадок, коли в одній з вінницьких лікарень клієнту намагалися продати медичні маски по завищеній ціні.

 – Вчора побачив у фейсбуці, як у другій лікарні з’явився мародер – інакше назвати його не можу, – який нахабно, по спекулятивній ціні, намагався продати марлеві пов’язки. На такі випадки потрібно дуже жорстко реагувати, нікого не жаліти, – заявив мер.

Як прокоментував представник Департаменту охорони здоров’я, внаслідок проведеного службового розслідування, вказаного працівника було звільнено з роботи того ж дня.

 – Було би доречно, щоб цю особу притягнули і до кримінальної відповідальності, якщо це можливо. Якщо ще такі випадки будуть – нікого жаліти не будемо. Це стосується всієї галузі. Це не лізе ні в які ворота, що в такій ситуації люди мають бажання наживатися.

Також під час засідання комісії міський голова Сергій Моргунов ініціював питання щодо підтримки тих медиків, які зараз працюють з хворими і здійснюють прийом пацієнтів. Зокрема, опрацьовується можливість нарахування надбавок усім таким лікарям в розмірі 5000 гривень до окладу, а медсестрам – в розмірі 3000 гривень. Також подібні рішення мають ухвалити і щодо сімейних лікарів, аби їх преміювати додатково.

Ухвалити таке рішення остаточно планують на позачерговій сесії Вінницької міської ради, яку скликають на 18 березня.

Нагадаємо, що сьогодні, 16 березня, у міській раді ухвалили рішення посилити карантинні заходи у Вінниці. Відзавтра мають призупинити роботу всі торгово-розважальні центри, заклади громадського харчування та заклади масового скупчення людей.

Так з 00:00 17 березня, на період карантину, який триває до третього квітня, вирішили зобов’язати припинити роботу наступних закладів незалежно від форм власності на території Вінницької міської ОТГ:

– Центрів надання адміністративних послуг, фітнес клубів, басейнів, спортивних майданчиків та стадіонів, водних парків зоопарків, атракціонів, усіх торговельних закладів, крім продуктових, магазинів з продажу побутової хімії, аптек і АЗС.

 – Торгівельно-розважальних закладів, ринків, крім продовольчої групи товарів. Перукарень, ресторанів, закладів громадського харчування, в тому числі при готелях, барів, кафе, дискотек і пабів. Інших закладів, які надають платні послуги населенню, не пов’язаних з охороною здоров’я та життєзабезпеченням.

 – Заборонити заселення громадян в готелі, хостели та інші заклади готельного типу. Попередити керівників незалежно від форми власності та підпорядкування про персональну відповідальність за невиконання цього протоколу.

У зв’язку з наявністю в резерві масок, видавати їх за заявками керівників підприємств, які забезпечують життєдіяльність за погодження з відділом надзвичайних ситуації.

Поліції спільно з патрульною поліцією – забезпечити громадський порядок та виконання обмежувальних заходів на території Вінницької ОТГ.

Читайте також: Штраф до 85 тисяч загрожуватиме закладам, які не припинять роботу на період карантину, – поліція

Читайте також: Зеленський закликає зупинити транспортне сполучення між областями України

Читайте також: Вінницький собор буде влаштовувати онлайн-трансляції богослужінь на час карантину

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.