Військовий облік жінок: Міноборони відтермінувало відповідне рішення до 1 жовтня 2023 року

20:35
Автор: Ольга Каплун
Become a Patron!

Міністерство оборони України підготувало наказ, яким вчергове відтермінувало строки взяття жінок відповідних професій/спеціальностей на військовий облік ще на рік – до 1 жовтня 2023 року. Відповідний наказ вчора, 6 вересня, підписав міністр оборони Олексій Резніков. Окрім цього, жодних заборон на виїзд жінкам за кордон з 1 жовтня немає.

Про це повідомила на своїй фейсбук-сторінці заступниця міністра оборони України Ганна Маляр:

Маляр зазначає, що наразі в парламенті на рівні профільного комітету Верховної Ради доопрацьовується проєкт Закону “Про внесення змін до статті 1 Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу”. Свої пропозиції, які серед іншого передбачають, що взяття на військовий облік жінок носить виключно добровільний характер, Міністерство оборони України раніше направило до Комітету:

Разом з тим, розуміючи, що законотворчий процес є тривалим, паралельно Міноборони, в межах повноважень, підготувало наказ, яким вчергове відтермінувало строки взяття жінок відповідних професій/спеціальностей на військовий облік ще на рік – до 1 жовтня 2023 року. Відповідний наказ вчора, 6 вересня, підписав міністр оборони Олексій Резніков.

Відтак, норма про обов’язкову постановку жінок відповідних професій/спеціальностей на військовий облік регулюється саме законом. Цей наказ не змінює норм чинного законодавства, але він дозволить Комітету, а потім і парламенту в цілому, доопрацювати й внести зміни до законодавства, аби врегулювати це питання:

Ми ж, в межах своїх повноважень, можемо лише відтермінувати строки. Тож, ще на рік – до 1 жовтня 2023, їх відтерміновано, а за цей час парламентарі зможуть на законодавчому рівні встановити, що військовий облік жінок відповідних професій/спеціальностей є виключно добровільним, – йдеться в дописі Ганни Маляр.

Таким чином, як заявив Генеральний Штаб, досвід розгортання всіх військових частин Збройних Сил України та інших військових формувань до повних штатів воєнного часу свідчить, що на сьогодні в державі немає гострої потреби збільшувати кількість жінок на військовому обліку.

Ілюстративне фото – https://armyinform.com.ua/ та скріншоти з фейсбук-сторінки Ганни Маляр

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.