Відсутність снігу, музика і повна імпровізація: яким буде цьогорічний “Міфогенез”

19:35
Автор: Катерина Дядюк
Become a Patron!

У ці вихідні, 22-23 лютого, на Скіфських валах поблизу Немирова відбудеться уже ХV міжнародний зимовий фестиваль ленд-арту “Міфогенез”. Цього року природні арт-об’єкти там створюватимуть понад 50 митців з різних міст України та Австрії.

Про це розповів куратор проекту Олександр Никитюк під час офіційного відкриття фестивалю у Вінницькому обласному краєзнавчому музеї. Відтак, цього року учасниками стануть митці з Києва, Львова, Запоріжжя, Сум, та Одеси. Та найбільше з Харкова (15 митців) та Вінниці (16 митців). І це будуть не лише художники, а й фотографи, скульптори, архітектори та навіть музиканти.

  • Ось цей синтез звуку і візуальних образів стане родзинкою цього року, розповів Олександр Никитюк.  – одним із учасників є Арсеній Задніпровський людина, яка робить музичні інструменти з підручних матеріалів. А там, куди ми їдемо, багато очерету. Тому цього року він може покаже майстер-клас, як зі звичайного очерету можна створити духовий музичний інструмент.

 

Також зі слів Олександра Никитюка, фестиваль”Міфогенез” виходить за рамки класичного ленд-арту, адже учасникам дозволяється створювати інсталяції не тільки з природних матеріалів, а й використовувати скло, текстиль тощо. І 50 учасників це не остаточна цифра, адже деякі вінницькі митці досі телефонують і запитують, чи можна ще долучитися.

 

Цей фестиваль щороку відкриється традиційно – виставкою минулорічних робіт митців. Але частиною сьогоднішнього відкриття стала ще лекція Олександра Никитюка, присвячена пам’яті Юрія Баранніка – відомого галериста та культурного діяча, який був автором подібного до “Міфогенезу” фестивалю у Запоріжжі під назвою “Хортиця”.

Він показав найкращі роботи, які створювали учасники цього фестивалю, і пояснив ідею та задумку кожної з них: каменів під скляними ковпаками, фігури людей з борошна і піску тощо.

Зі слів Олександра Никитюка це важливо, адже на всю Україну є лише три такі події у сфері сучасного ленд-арту: “Могриця” (літній фестиваль), “Міфогенез” (зимовий фестиваль) та “Хортиця” у Запоріжжі, який цьогоріч відбудеться 25-26 квітня.

 

На виставці серед гостей також був присутній Генеральний консул Польщі Дамян Цярціньскі. Ще до початку заходу він встиг переглянути фотографії торішніх робіт учасників фестивалю, а також поспілкуватися у невимушеній атмосфері з декількома відвідувачами.

Під час короткої промови, він сказав, що неодноразово їздив на Скіфські вали під час цього фестивалю і завжди після цього залишався під великим враженням. З минулого року, наприклад, пан Цярціньскі відзначив роботу Олександра Никитюка “Злітна смуга”. А цьогоріч побажав учасникам всього найкращого і подарував “щось” у пакеті.

Сказав, що два роки тому він подарував це, бо була серйозна зима, і він переживав, щоб учасники не промерзли. А цього року, хоч морозів немає, він подарує це просто так.

 

Фестиваль ленд-арту “Міфогенез 2020”, подібно до минулорічного, і справді відбудеться за повної відсутності снігу. Олександр Никитюк навіть пожартував, що це тому, що у 2019 році вони взяли тематику “Енергія Сонця”. Тепер же в учасників фестивалю повна свобода та імпровізація.

Тетяна Журунова, завідуюча сектором виставкової роботи, також зазначила, що цього року фестиваль буде “майже весняний”. Попри це від учасників чекають чогось цікавого та особливого.

 

Олександр Никитюк, дякуючи консулу за підтримку різних проектів, в тому числі й візуальної частини “Air Гоголь-фесту”, анонсував ще один новий проект у співпраці.

Він полягає у тому, що цього року об’єкти ленд-арту створять на території Вінниці. Можливо, навіть у рамках фестивалю “Sun-територія“. Олександр Никитюк каже, що говорити це ще зарано, але для цього проекту вони точно запросять кількох митців із Польщі.

 

 

Переглянути роботи учасників фестивалю “Міфогенез” 2019 року можна буде протягом кількох днів у Вінницькому обласному краєзнавчому музеї (вулиця Соборна, 19). Вхід згідно з розцінками закладу.

А якими будуть цьогорічні роботи “Міфогенезу” стане відомо вже за кілька днів. Детальніше з програмою фестивалю можна ознайомитися ТУТ.

Фото Ольги Мірошниченко

Як відбувався “Міфогенез” у минулі роки читайте та дивіться в матеріалах за посиланнями:

Читайте також: Мало снігу – менше вражень: як відбувся фестиваль “Міфогенез”-2019. ФОТОРЕПОРТАЖ

Читайте також: “Енергія сонця” на Скіфських валах: хто приїхав на вінницький Міфогенез

Читайте також: Екстремальне мистецтво на Великих валах: під Немировом відбувся “Міфогенез”-2018. ФОТОРЕПОРТАЖ

Читайте також: Пісня льоду, води і полум’я: “Міфогенез” знову прийшов на Скіфські вали. ФОТО, ВІДЕО

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.