Відголос одеської трагедії: рятувальники Вінниці почали перевірки шкіл, садочків і ТЦ

19:07
Автор: Анатолій Мельник
Become a Patron!

Після жахливої пожежі у Одеському коледжі економіки, права та готельного ресторанного бізнесу, де загинули 16 та були травмовані ще 30 осіб, вінницькі рятувальники ретельно перевірять школи, дитячі садочки, торговельно-розважальні центри та інші об’єкти із масовим перебуванням людей.

Про це сьогодні на спеціальному брифінгу розповіли представники вінницької ДСНС

– Є відповідне доручення прем’єр-міністра про здійснення цих перевірок. Перевірці підлягають дошкільні навчальні заклади, школи, коледжі, вузи, гуртожитки, об’єкти сфери соціального захисту, транспортної інфраструктури, торговельно-розважальні центри тощо.

Як зазначив полковник служби цивільного захисту Руслан Шевчук, їхні перевірки розпочались вже з понеділка цього тижня та триватимуть до кінця лютого наступного року.

– На виконання цього завдання задіяно увесь наш інспекторський склад під особисту відповідальність кожного нашого працівника. На жаль, і деякі керівники таких закладів не приділяють належної уваги питання безпеки. Тож про всі випадки ми обов’язково доповідатимемо голові Вінницької ОДА, Вінницькому міському голові, – повідомив начальник ГУ ДСНС у Вінницькій області .

– А ще наше Вінницьке міське управління перевірить кожне вінницьке подвір’я, вулицю тощо – чи зможе там у разі біди проїхати та розгорнутись пожежна та спецтехніка. Чи є там місце для проїзду пожежної машини, розгортання автодрабини. Чи не забите подвір’я приватним автотранспортом, не стоять клумби, бетонні блоки, що ускладнюють рух. Ви ж бачили приклад Одеси, де рятувальники не могли проїхати до місця біди через загородження вулиць приватним автотранспортом. Бійці на руках навіть ті автомобілі відтягали. Перевіримо також, чи на місці та в справному стані пожежні гідранти.

За словами рятувальника, в області з цим є низка суттєвих проблем: так, автодрабина має бути у кожній нашій пожежно-рятувальній частині. Але у Вінниці їх лише дві – у двох частинах міста.

“А нам потрібні ще чотири такі одиниці техніки. Та й автодрабини, які є у нас дістають на висоту лише 26,5 метрів. Це дев’ятий поверх… Тоді як є 44 будинки висотою від 10 до 14 поверхів та вище. Є п’ять адмінбудівель такої висоти. Нам терміново потрібна така техніка, ми вже неодноразово повідомляли за це. Сподіваємось, що її закуплять. Добре, що фінансування йде дуже добре. Бо в цьому році ми отримали від облдержадміністрації 13,5 мільйонів гривень субвенції. Ці кошти пішли на закупівлю одягу, форми, засобів захисту для рятувальників. Наприкінці цього року отримаємо й чотири-п’ять нових МАЗів, які надійдуть до районних частин”, – говорить Шевчук.

– Взагалі перевірки об’єктів із масовим перебуванням людей відбуваються відповідно до річних планів. Їхні графіки оприлюднені та відкриті. Ми їх проводили ще до одеської трагедії. Наприклад, щороку перевіряємо дитячі садочки, школи тощо, – повідомив й заступник начальника ГУДСНС у Вінницькій області полковник служби цивільного захисту Олег Сторожук. – На нашому обліку зараз перебуває більше 1700 таких об’єктів, у той час як по місту Вінниці є лише 19 інспекторів.

На питання чи обов’язково має бути у кожній школі чи дитячому садочку протипожежна сигналізація заступник керівника обласних рятувальників відповів:

– У школі де менше 360 дітей, нормами протипожежної безпеки вона не передбачена. А далі обов’язково має бути. Але це досить великі кошти. Знову ж таки, деякі керівники закладів знають про недоліки та роками не усувають їх. А штраф за це порушення смішний – 170 гривень… У особливо критичних випадках ми вимушені звертатись до суду про призупинення експлуатації об’єктів. Але цікаво, що в цьому випадку порушення терміново усуваються, навіть не чекаючи перших засідань. Ось в цьому році ми вже звертались із позовами стосовно двох дитячих садочків та однієї школи у Вінницькій області, – пояснив Олег Сторожук.

Вінницькі рятувальники обіцяють інформувати про подальші перевірки, їхні результати та найбільш кричущі проблеми.

Читайте також: Шукай запасний вихід: чи можна врятуватися у вінницьких ТЦ під час пожежі. ОГЛЯД

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.