Від Львова до Запоріжжя: у архітектурному конкурсі “Коцюбинський вдома” зареєструвались 18 команд

18:14
Автор: В'ячеслав Луцков
Become a Patron!

На Всеукраїнський відкритий архітектурний конкурс на найкращу проєктну пропозицію з ревіталізації території музею Коцюбинського у Вінниці подали заявки 18 учасників, наразі вони виконують свої пропозиції.

Про це повідомляє Вінницька міська рада з посиланням на першого заступника директора департаменту архітектури та містобудування міської ради Євгенія Совінського. В публікації також зазначається, які завдання ставили перед учасниками.

Як відбуватиметься конкурс?

У архітектурному конкурсі передбачено два етапи. На першому етапі, який триватиме до кінця липня, проєктанти безпосередньо виконують свою пропозицію. Загалом зареєструвалось 18 учасників. Завершиться етап засіданням журі.

Згодом, наприкінці серпня, буде засідання другого етапу журі. Визначення фінішних переможців відбудеться в перші два тижні вересня, до Дня народження письменника.

Зазначається, що географія міст-учасників дуже широка: Запоріжжя, Чернівців, Львів, Хмельницький, Вінниця, Київ тощо. Разом з тим, конкурс анонімний, матеріали залишаються закритими до висновку журі.

– Серед учасників – студенти, професійні колективи, колективи які згуртувались спеціально під цей конкурс, тобто, залучили спеціалістів з різних галузей, – зазначив Совінський, передають на сайті.

Яким має бути проєкт-переможець?

У публікації вказують, на що проектанти мають звертати увагу при підготовці своїх проектів та які рамки ставили учасникам:

– Ми просили, щоб на території було більше озеленення, щоб були створені цікаві сценарії перебування як на території пам’ятки, так і на території громадського простору. Адже цей простір складається неначе пазл – одне без одного існувати не може.

…Однією з пропозиції музею було те, щоб запропонувати цікаву ідею влаштування додаткового входу або додаткових входів-виходів з території самого музею, щоб урізноманітнити екскурсійний маршрут, – зазначив пан Євгеній.

Вказується, що проектний периметр конкурсу включає в себе територію музею, але пам’яткоохоронний статус накладає певні обмеження.

– Меморіальні насадження не можуть змінюватися просто чиєсь однією думкою, це зазвичай комплекс науково-проєктної документації. Але для цього комплексу все одно потрібна ідея. Саме цю ідею ми просили конкурсантів запропонувати, адже каркас з часом втратив свій первозданний вигляд. 

…Важливо зберегти ауру самої садиби, при чому дати можливість території розкритися і бути серйозним осередком, оскільки на Замості не так багато таких зелених осередків. Сад Коцюбинського потрібно доповнити тими рослинами, які були характерними у творчості Коцюбинського», – зазначає Євгеній Совінський.

На сайті міської ради вказують, що програмним завданням архітектурного конкурсу, поставленим міським головою Сергієм Моргуновим, було те, щоб реставрація, яка зараз триває на території садиби музею Коцюбинського – роботи з перетворення його адміністративних просторів, логічно завершилися благоустроєм навколо територій. “Саме для визначення найкращої пропозиції з благоустрою і було оголошено архітектурний конкурс”, – додають в публікації.

Читайте також: 300 тисяч на проекти: у Вінниці стартував архітектурний конкурс “Коцюбинський вдома”

Фото – Вінницька міська рада

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.