Від Лісопарку до Електромережі: найдовша прогулянкова алея Вінниці буде завдовжки три кілометри

16:09
Автор: Віталій Мельник
Become a Patron!

У Вінниці готують найдовшу у місті прогулянкову алею, що сполучатиме Лісопарк із вулицею Пирогова. Черговим етапом у її створенні стала реконструкція найбільшої алеї парку Дружби народів, яку нещодавно уже облаштували вуличними меблями.

Алею у парку почали ремонтувати восени минулого року. Тут повністю замінили покриття – замість грунтової доріжки її вимостили тротуарною плиткою, а поруч облаштували велосипедну доріжку. Оновлення також торкнулося мережі освітлення – уздовж алеї встановили нові електричні опори із яскравими світлодіодними світильниками. Уже в березні уздовж з’явилися нові лавки, урни та стенди з пізнавальною інформацією про парк.

Оновлення алеї відбувається в рамках загальної концепції розвитку парку Дружби народів. Відремонтований відрізок має довжину 500 метрів – від входу в парк до Вишенського ставу. Як розповів Vежі директор департаменту комунального господарства і благоустрою ВМР Володимир Ніценко, в майбутньому ремонт мають продовжити, довівши алею до Електромережі. Таким чином новий пішохідний маршрут стане найдовшим у місті – від Лісопарку через проспект Космонавтів та парк і до самої вулиці Пирогова.

Читайте також: LED-світло, “еко-гравій” та поки без wi-fi: як облаштували нову локацію в Лісопарку

– У перспективі ця пішохідна зона обов’язково буде зроблена у комплексі з іншими доріжками, включно з велоінфраструктурою. Однак, через брак коштів реалізувати у цьому році навряд чи вдасться. Хоча не виключаю, що можливість знайдемо, – пояснив Володимир Ніценко.

Читайте також: Майже готово: нова черга проспекту Космонавтів завершена на 94%. ФОТО

Наразі, зі слів відповідального за благоустрій Вінниці чиновника, триває підготовка до реконструкції головного входу в парк Дружби народів.