Від ідеї до успіху: у Вінниці стартував Форум для лідерів громадських організацій. ФОТО

15:40
Автор: Юлія Плахтій
Become a Patron!

Сьогодні, 23 липня, у Вінниці стартував Форум для лідерів громадських організацій «Від ідеї до успіху. Місцеві ініціативи змінюють життя українських громад-2021».

Його організовує Спілка «Громадські ініціативи України». В рамках Форуму, присвяченому розвитку громад, заплановано, зокрема, пленарні та панельні дискусії, майстерні та ярмарок видань неурядових організацій. Окрім останнього, всі охочі зможуть також потрапити й на виступ гурту “Мусафір”.

Захід, присвячений розвитку громадських організацій та ініціатив, що працюють на місцевому рівні, розпочався вранці 23 липня у креативному просторі “Артинов”. Вступне слово взяв Голова правління ГС “Громадські ініціативи України” Юрій Степанець.

 

 

 

Він зазначив, що учасниками та гостями є майже 100 людей з різних областей України, а також закордонні гості – зокрема з Польщі, Молдови. Степанець підкреслив, що два дні форуму будуть присвячені ідеям розбудови та розвитку громад.

Детальніше про подію можна прочитати ТУТ.

Одним з цікавих моментів форуму стала інтерактивна гра з обміну ідеями. Так, учасникам форуму було роздано сувенірні подарунки, а серед них – розграфлений папірець. Як пояснили організатори, з нього потрібно зробити літачок, а на ньому – написати ідею розвитку своєї громади.

 

 

 

 

 

Коли завдання виконали всі гості, літачки запропонували запустити у залу і таким чином обмінятися ідеями.

 

 

 

 

 

 

Заступник міського голови Вінниці Андрій Очеретний згодом поділився, що він написав на своєму паперовому літачку.

– Я мрію, щоб ми втілили в життя ідею інтеграцію річки Південний Буг в усіх громадах, де він протікає. Річка об’єднує Хмельницьку область, Вінницьку, Миколаївську, Кіровоградську. Якби ми об’єднали свої зусилля, то річка Південний Буг була б точно такою самою як, наприклад, Сена у Франції – яка об’єднує дуже багато громад.

Подробиць втілення ідеї Очеретний не розповів (але певне обговорення було), втім зробив презентацію частини успіхів Вінницької громади у взаємодію влади та громади, а також інші досягнення міста. Зокрема розповів про те, що Вінниця тривалий час посідає перші місця в різноманітних рейтингах (зокрема – рейтинг прозорості, рейтинг комфортності, інвестиційної привабливості), а нещодавно отримала Почесну Відзнаку Ради Європи, що є передостаннім рівнем до найвищої нагороди – “Приз Європи”.

Також заступник міського голови розповів про різноманітні ініціативи, до яких залучають мешканців міста, зокрема Бюджет громадських ініціатив. Щодо БГІ Очеретний сказав, що з наступного року його фонд становитиме вже не трохи більше 7, а 10 мільйонів, оскільки до конкурсу долучаться приєднані території.

Згодом подія продовжилась виступом й інших спікерів. Зокрема Ірини Соловей з ГО “Ґараж Ґенґ”, екс-міністра економічного розвитку та засновника Києво-Могилянської бізнес-школи Павла Шеремети, а також Генерального консула Республіки Польща у Вінниці Дамяна Цярціньскі.

 

 

Консул підкреслив, що певним чином Україні можна позаздрити у втіленні тих чи інших громадських ініціатив і головним чинником є саме сильне прагнення людей, а також підтримка у втіленні тих чи інших ідей.

Зазначимо, що в рамках Форуму протягом двох днів відбуватиметься низка дискусій. Зокрема про організацію різноманітних проектів, клубів, соціального бізнесу, про способи отримання компенсацій з бюджету за надані соцпослуги, про фонди громади, партнерство між ІГС та місцевою владою тощо.

***

Окрім зустрічей з представниками громадських організацій, на деякі заходи зможуть потрапити всі охочі.

Наприклад, сьогодні ввечері, о 19:30, з акустичним концертом виступить “Мусафір” – відомий кримськотатарський ансамбль. Послухати етнічну музику корінного народу України можна буде на площі Європейській просто неба. Детальніше про це читайте ТУТ.

Ярмарок видань від ГО

А ось завтра, 24 липня, в рамках форуму на Європейській площі заплановано “Ярмарок кращих видань та освітніх рішень від громадських організацій”.

Зокрема гості ярмарку дізнаються про непересічні видання від громадських організацій, зможуть поспілкуватись з авторами видань та придбати (або ж зробити передплату) видання, які сподобались.

Відвідувачі зможуть обрати літературу на будь-який смак: дитячі, художні, документальні, освітні та досить багато професійних видань, які стосуються певного напрямку діяльності. Серед іншого, організатори рекомендують звернути увагу на такі видання (та пояснюють, про що вони):

Дитячий журнал “Крилаті – видає ГО “Спілка Української молоді в Україні” (СУМ). Видання “розлітається” по всьому світу та Україні зокрема вже протягом 50 років та орієнтоване на дітей віком від 5 до 9 років.

“Цей двомісячник має на меті не лише розважати та навчати, але і формувати із маленького громадянина нашої держави великого патріота й державотворця, допомогти у вихованні юного українця – європейського, обізнаного та творчого, самодостатнього, гордого тим, що він є частинкою великої української нації” – розповідають про журнал. 

«Ukraїner. Країна зсередини» — книга про Україну, що надихає. Протягом 2,5 років команда Ukraїner вирушала щороку у 5-6 історичних регіонів України. Досліджували побут та історії людей, які створюють щось унікальне у великих містах і у найвіддаленіших куточках країни. За цей час до них долучилося кількасот волонтерів: авторів, редакторів, транскрибаторів, режисерів, монтажерів, перекладачів, дослідників, дипломатів-комунікаторів, що вирішили розповісти, якою ж Україна є насправді.

“#Екзистенц_і_я” — це література в пошуках сенсів. Збірка малої прози від учасників та друзів неформальної літературної спільноти “#Екзистенц_і_я” об’єднала більш ніж десяток авторів, аби описати “Один літній день”. “Письменники прагнули “вихопити” із буття один день і показати: він теж важливий, попри наш поспіх опинитися в омріяному далекому майбутньому чи настирливу звичку порпатися у минулому”. 

“SimpleSe”. “Про соціальне підприємництво – просто! Соціальний бізнес здатен творити велике! Цей практичний посібник розповідає просто про складний процес бізнес-моделювання і запуску власного соціального підприємства. Інформацію викладено структуровано, у форматі ігор, чеклістів, таблиць, схем, прикладів та дорожньої карти, щоб дати читачеві змогу зрозуміти, що таке соціальне підприємництво, як воно працює в Україні та світі”.

“Стратегія у твоїй кишені” – в посібнику представлений незвичний для громадських організацій погляд на планування та розвиток. Це видання підготувала Агенція економічного розвитку з міста Вознесенськ і на його сторінках представлений досить незвичний погляд на планування та розвиток громадської організації, який опирається на досвід планування бізнес-сфери.

Освітня гра «Рецепт демократії». “Що таке демократія, які її найважливіші інгредієнти? Як зробити, щоб демократія вистояла перед загрозами? У сучасному світі, в контексті викликів, перед якими ми стоїмо, актуальність цих питань постійно зростає. Гра «Democracy Cake – Рецепт демократії» дозволяє підняти ці питання у дружньому до учасників форматі. У гру можуть грати всі – молодь, дорослі, люди похилого віку; гру можна використовувати в школах, громадських організаціях, будинках культури, бібліотеках…. можна також грати вдома, з родиною або друзями”.

Серед інших видань:
⦁ Ефективні комунікації. Порадник для громадських організацій і не тільки. ГО “Громадський простір”
⦁ Збірник кращих практик “Освіта дорослих”, ГС “Громадські ініціативи України”;
⦁ Vereta – майстерня ткацтва, ГО “Наше Поділля”
⦁ Настільна гра “в Пошуку скарбів”, ініціатива “Менщина туристична”
⦁ Посібник «Дорожня карта впровадження бюджету участі», Фонд міжнародної гуманітарної взаємодії;
⦁ Збірник історій «Громадянське суспільство та влада – кращі практики співпраці» Центр демократії та верховенства права

Форум відбувається в рамках проекту «Впровадження нових форм співпраці влади та громадських організацій на місцевому рівні», що реалізується Спілкою «Громадські ініціативи України» за сприяння Національного фонду підтримки демократії (NED). Партнерами у проведенні є портал для НУО “Громадський Простір”, мережа “Місто Змістів”.

Фото Марини Сербінович