Оновлено: 5 Квітня 2019, в 16:22
Впродовж п’яти днів глядачі зможуть побачити 12 масштабних постановок, які презентують театри та солісти України, Польщі, США та Німеччини. Особливістю стане те, що в Україні вперше виступить Польська Королівська опера. Крім всесвітньовідомих мюзиклів та опер, глядачі побачать оперту у стилі «українського танго», унікальне хорове шоу та багато інших новинок.
Operafest Tulchyn-2019 цьогоріч триватиме з 4 по 9 червня на території Палацу Потоцьких у Тульчині.
Про те, яким буде фестиваль розповіли сьогодні організатори та партнери фестивалю під час прес-конференції.
Відкриття OperaFest Tulchyn: у «Подільському Версалі» – тисячі людей на першому оперному фестивалі. ФОТО
Арт-продюсерка фестивалю Ірина Френкель розповіла, що підготовка до цього фестивалю розпочалася відразу після завершення минулорічного та додала, що цьогоріч окрім нової окремої дводенної дитячої програми, на глядачів чекає багато музичних світових новинок.
Під час прес-конференції багато говорилося про чартерні перевезення, інфраструктуру самого фестивалю, його важливість для кожного із організаторів та партнерів.
Приїхали з враженнями: чим здивував і розчарував OperaFest Tulchyn-2018
Відтак, незмінний меценат фестивалю, народний депутат України Микола Кучер відмітив, що важливим є саме український компонет та додав, що даний фестиваль є доказом того, що грандіозні мрії та плани можуть здійснюватися:
—Ми дійсно переконали всіх цим фестивалем, що немає таких проектів, які не можна реалізувати. Найголовніше в проекті не гроші, а ідея — ідея, яка потрібна, ідея, яка існує, ідея, яку підтримують всі. У людей зараз великий запит на позитивні емоції і Операфест це робить. Тому я вважаю, що Операфест це робить.
Микола Кучер також додав, що на початку багато людей сумнівалися в тому, що варто робити подібний фестиваль далеко від обласного центру, але успіх попередніх років показує, що цей фестиваль є важливим і для тих, хто живе і в місті, і вселі, бо всі можуть приїхати.
—Велике питання це український компонент. Минулого року це була опера «Мазепа» —цікава, гарна, харківчани нам її показали. Цього року український компонент — це оперета «Гуцулка Ксеня», яку нас покажуть артисти Хмельницької філармонії. Я впевнений, що це дійсно презентація українського оперного мистецтва для всіх нас.
Велика увага цьогоріч приділятиметься і польському компоненту. Генеральний консул республіки Польща у Вінниці Дамян Цярцінські зазначив, що йому дуже символічним є залучення польської програми саме у Тульчині, адже останній польський король свого часу відвідував це містечко.
– Цього року 200 років із дня народження польского композитора Станіслава Монюшки, опера якого також буде предствлена в Тульчині. Думаю, багатьох вразить масштабність цієї опери, – зазначив консул.
Перший в Європі дитячий оперний фестиваль або Цвіркунчик запрошує
Якщо минулого року дитяча програма була лише частиною фестивалю, то цьогоріч це окремий дводенний блок із своїм кемпінговим містечком, насиченою програмою, спеціальним харчування та всіма умовами для культурного часопроведення дітей з батьками.
Коза Дереза і розпусник Дон Жуан проти вампірів: чим дивував другий день OPERAFEST TULCHYN-2018
Депутатка обласної ради Лариса Білозір опікується дитячою програмою і зазначила, що її доньки з нетерпінням чекають фестивалю. Разом із ними пані Лариса планує ночувати в дитячому кемпінгу і запрошує батьків з дітьми також відчути повністю атмосферу фестивалю
-Я вважаю, що діти повинні жити у красі, у світі музики, краси, добра, любові. І ми надаємо їм урок добра, урок позитиву.
За словами Лариси Білозір, очікується приїзд близько 15 000 дітей з батьками.
Ірина Френкель додає, що під дитячий фестиваль буде спеціально облаштована зона, різноманітні майстер-класи і розваги. Кемпінг обслуговуватиме тур-клуб «Бідняжка».
Представниця тур-клубу Яна Івасько розповіла, що вони підготували спеціальну програму із театральними та художніми майстер-класами, а також розробили екскурсію, яку проводитимуть “Потоцькі”.
—Ми часто подорожуємо і бачимо, що багато людей подорожують з дітьми. Вважаємо, що оперний фестиваль – це найкраща можливість культурно провести час.
Вхід на територію фестивалю безкоштовний, але квиток на дитячий кемпінг коштуватиме 360 гривень за два дні з харчуванням, дорослий – 430.
Місця у наметовому містечку бронюються під кожен намет, реєстрація у тур-клубі «Бідняжка», телефон 097 861 83 05
Kids Operafest: програма
Kids Operafest розпочнеться 4 червня о 17:00 казковою оперою «Король Дроздобород» у виконанні Київського муніципального академічного театру опери та балету для дітей та юнацтва. Опера поставлена за мотивами одноіменної казки братів Грімм. Саме ця постановка отримала театральну премію «Київська пектораль» та була визнана «Кращою дитячою виставою 2018 року». Музику до оперети написав композитор Юрій Шевченко.Саме в цій опері можна буде почути оперний реп.
Режисер постановник — Дмитро Тодорюк. Диригент-постановник — Сергій Голубничний.
А о 20:00 вперше в Україні солісти Disney Entertainment презентують концерт-шоу «Colours of the wind». Під час дійства можна буде почути пісні з різних «діснеївських» мультфільмів на зразок «Король Лев», «Покахонтас», «Бембі», «Попелюшка» та інші. Виконуватимуть їх американські співаки Дрю Таблак, Коннор Сміт та Лаура Еслі Дікінсон, а також солісти Академічного симфонічного оркестру Львівської національної філармонії та Академічного камерного хору «Глорія».
-Вперше в Україні буде презентовано не лише голоси людей, але ми зможемо побачити тих людей, які співають за кадром, — зазначила Ірина Френкель.
О 21:30 влаштують вогняне шоу від фіналістів «Україна має талант» East Fire Show.
5 червня о 17:00 для глядачам Kids Operafest покажуть мюзикл «Пригоди Гекльберрі Фінна». Поставлений за мотивами творів Марка Твена цей мюзикл є традиційним бродвейським варіантом. Диригент-постановник – Сергій Голубничий.
Grand Operafest Tulchyn 2019: програма
Офіційне відкриття Grand Operafest Tulchyn 2019 розпочнеться 7 червня о 19:00 концертом «Гала-Опера» та прем’єрою оперної ораторії Роберта Шумана «Рай і Пері».
Під час концерту “Гала-Опера” можна буде почути арії з опер “Богема”, “Лакме”, “Казки Гофмана”, “Тоска”, “Самсон і Даліла”, “Адріана Лекуврер”, “Сільська честь”, “Мертве місто” і “Легка кавалерія”. Їх виконуватимуть лауреати міжнародних конкурсів: Людмила Осташ (сопрано), Лілія Нікітчук (альт), Сергій Кутепов (тенор), Юрій Гадзецький (баритон).
Солістами ораторії “Рай і Пері” виступлять німецькі оперні співаки Стефі Леманн та Мартін Латтку. Разом з Академічним симфонічним оркестром Львівської національної філармонії та Академічним галицьким хором вони показуватимуть історію кохання чарівної істоти з перської міфології Пері.
О 22:00 покажуть оперету в стилі “українського танго” “Гуцулка Ксеня”. Сюжет твору доповнять музикою з елементами коломийок у виконанні Академічного симфонічного оркестру Хмельницької обласної філармонії та масштабними танцювальними постановками Академічного ансамблю пісні і танцю “Козаки Поділля”.
Нічна програма триватиме з 00:15 до 02:00 і складатиметься з двох відділень. В першому відділенні вперше на фестивалі перезентують хорове шоу. Йдеться про оригінальну постановку “Тропічний карнавал” режисерки Оксани Тараненко, де прозвучать твори Антоніо Естевеза, Юрія Власенка, Мойзеса Сімонса та багатьох інших. Обіцяють показати блискавичну сцену “Імітація зливи”.
В другому відділенні покажуть балет “Історія у стилі танго” під відкритим небом поруч із Палацом Потоцьких. Вперше на пуантах.
8 червня о 18:00 влаштують єдиний в Україні показ прем’єри опери “Straszny dwor” у виконанні польської Королівської опери. Цей твір вважається кращою оперою Станіслава Монюшко і кращим польським твором ХІХ століття. Створенням нової постановки займався керівник Королівської опери Ришард Перит.
О 21:00 виступатиме Харківський національний театр Схід Opera з балетом “Собор Паризької Богоматері”.
В 00:15 на прохання глядачів покажуть мюзикл Джима Стейнмана “Танець вампірів”. Його перший показ відбувся ще в 1997 році, з тих пір мюзикл побачили вже мільйони глядачів у США, Європі та Японії.
9 червня о 18:00 покажуть балет “Тисяча і одна ніч” у виконанні Схід Opera.
Закриватимуть фестиваль о 21:00 показом мюзиклу-шоу “Вогні Бродвею”. В одній постановці покажуть номери з найвідоміших мюзиклів світу: “Кабаре”, “Цілуй мене, Кет”, “Кішки”, “Граф Монте-Крісто”, “Привид опери”, “Чикаго”, “Нотр дам де Парі” тощо.
Що ще?
Протягом 4-9 червня на території Палацу Потоцьких влаштовуватимуть виставки Вінницький обласний краєзнавчий музей, Вінницький обласний художній музей та Тульчинська ОТГ. У «Золотій залі» відбудеться виставка картин «Потоцький», у «Блакитній» — виставка робіт Григорія Зорика «Провінційні вельможі», у «Грецькій залі» – виставка Подільського музею Тиманівка, у «Літній гостинній» — експозиції «Міста і містечка Поділля кінця ХІЧ початку ХХ століть» та «Театральні костюми», у залі Музею книги — виставка картин, пов’язаних із книгами, у «Вітальній» – виставки «Майстерня слов’янського ювеліру», «Копіарт», «Арт-студія», «Абетка від А до Я — мастер-класи з живопису, «Мала академія гончарства», «Кольчугоплетіння».
Протягом фестивалю звучатимуть опери сімома мовами: українською, англійською, італійською, німецькою, французькою, польською та іспанською. Глядачі зможуть почути твори 27 семи композиторів, зокрема: Роберта Шумана, Станіслава Монюшко, Джима Стейнмана, Карлоса Гарделя, Юрія Шевченка та багатьох інших.
Під час фестивалю на території парку Палацу Потоцьких партерна зона, яка може вмістити до 3000 глядачів, зона майстер-класів, фуд-корт на 2000 місць, кав’ярні зі спеціальним оперним меню та паркінг для тих, хто приїде власною автівкою.
Як зазначив мер міста Валерій Весняний, місцеві зроблять все можливе, аби кожен гість почувався комфортно, а деякі ресторани та кав’ярні вже вводять тематичне меню. Щодо готелів у місті та поблизу, то всі вони вже заброньовані для артистів та учасників фестивалю, тому гостям варто їхати або чартерними програмами або самостійно.
Всі деталі щодо фестивалю можна прочитати на офіційному сайті.
Фото Ольги Мірошніченко та прес-служби фестивалю
Дякуємо!
Тепер редактори знають.