Від десяти до 20 випадків COVID-19 на добу: на Вінниччині попереджають про зростання захворюваності

23:53
Become a Patron!

На сьогодні на Вінниччині щодня реєструються від 10 до 20 нових випадків захворюваності на COVID-19. Збільшується кількість захворілих, які потребують госпіталізації. Лише за позаминулу добу 12 пацієнтів, серед яких п’ять дітей, госпіталізували в заклади охорони здоров’я.

Про це під час брифінгу повідомила заступниця директорки департаменту охорони здоров’я та реабілітації Вінницької ОВА Тетяна Бондаренко.

Влітку йде зниження усіх інфекційних хвороб. Це стосується й COVID-19, медики фіксували поодинокі випадки захворювання. Однак у серпні відбувається поступове зростання захворюваності. Якщо протягом перших двох місяців літа були дні поодинокої реєстрації випадків захворюваності, то на сьогодні щодня реєструються від 10 до 20 нових випадків захворюваності на “ковід”. Збільшується кількість захворівших, які потребують госпіталізації, – зауважує Тетяна Бондаренко.

Вона зазначає, що на сьогодні розгорнуто вісім закладів, які приймають пацієнтів з COVID-19, і завантаженість їх невелика:

Достатня кількість ліжок, є забезпеченість киснем, лікарськими засобами, кількістю сучасних високоякісних апаратів штучної вентиляції легень та моніторів пацієнта. Проте, краще профілактуватись, аніж лежати в реанімаційному відділені. Основний профілактичний захід це вакцинація.

За повідомленням, на сьогодні в області є дві вакцини – CoronaVac та Pfizer. Також протягом найближчих двох тижнів очікується поставка вакцини Johnson&Johnson – вона вже зареєстрована в Україні та має надійти в область.

Зазначено також, що вже понад 60 000 мешканців Вінниччини отримали бустерну дозу вакцини проти COVID-19. В першу чергу, це медики, які перші почали її отримувати на початку вакцинальної компанії:

Однак бустерна доза потребує всіх: і тих, хто працює в закладах охорони здоров’я і освітяни, і пенсіонери, які в силу віку і супутніх захворювань мають високий ризик ускладнень від COVID-19.

За словами Тетяни Бондаренко, працюють пункти щеплень, аби вакцинуватись або отримати бустерну дозу. Для цього необхідно звернутись до сімейного лікаря. Якщо немає декларації, варто звернутись до найближчої амбулаторії загальної практики сімейної медицини. Можна отримати якісну та високоефективну вакцинацію безкоштовно, навіть за умови відсутності декларації з сімейним лікарем.

Ілюстративне фото – Pixabay, фото – скріншот з відео, 

відео – зі сторінки Департаменту охорони здоров’я та реабілітації Вінницької ОДА у Facebook

Читайте також: Вакцину проти COVID-19 можна отримати у п’ятьох вінницьких Центрах первинної медико-санітарної допомоги

Читайте також: В Україні дозволили другу бустерну дозу проти СOVID-19 людям віком 60+ та людям з хронічними хворобами

 

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.