В Україні дозволили другу бустерну дозу проти СOVID-19 людям віком 60+ та людям з хронічними хворобами

13:23
Become a Patron!

В Україні дозволили другу бустерну дозу від COVID-19 людям 60+ та людям віком 18-59 років із хворобами, які підвищують ризик важкого перебігу коронавірусної хвороби.

Як повідомляє Вінницька обласна військова адміністрація, дослідження щодо додаткових бустерних доз вакцин проти COVID-19 показали – додаткова доза мРНК-вакцини покращує захист від хвороби для людей віком понад 60 років і людей з імунодефіцитом.

Водночас для другої бустерної дози рекомендовано застосовувати мРНК-вакцину (наразі в Україні це Comirnaty/Pfizer) з інтервалом щонайменше чотири місяці після першої бустерної дози для таких груп населення:

– люди віком понад 60 років;

– люди, які проживають у закладах догляду за літніми людьми;

– люди з інвалідністю;

– люди з імуносупресією;

– люди віком 18-59 років з медичними станами, які підвищують ризик тяжкого перебігу COVID-19 (перелік станів можна знайти в рішенні НТГЕІ №16-06/2022);

– люди віком 18-59 років із численними хронічними захворюваннями, які підвищують ризик важкого перебігу COVID-19.

Зазначено, що з січня цього року в Україні усі люди віком від 18 років можуть отримати одне бустерне щеплення, якщо з часу отримання первинного курсу вакцинації пройшло щонайменше шість місяців.

Люди, які внаслідок важких хвороб мають імуносупресію, крім першої та другої бустерної дози, можуть отримати додаткову дозу вакцини через 28-90 днів після завершення первинного курсу вакцинації.

Разом із тим вказано, що за попередніми даними досліджень – у молодих людей без хронічних хвороб користь від додаткової бустерної дози мінімальна. Тому не рекомендовано отримувати бустерну дозу щеплення:

– здоровим людям до 60 років;

– вагітним без супутніх захворювань, які збільшують ризик тяжкого перебігу COVID-19;

– групам професійного ризику, як-от медичні працівники.

Нагадаємо, у Вінниці вакцину від COVID-19 можна отримати у п’яти Центрах первинної медико-санітарної допомоги (ЦПМСД). Вакцинація безоплатна для всіх громадян України.

Фото – Вінницька обласна військова адміністрація

Читайте також: Вакцину проти COVID-19 можна отримати у п’ятьох вінницьких Центрах первинної медико-санітарної допомоги

 

 

 

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.